REKLAMA

PO apeluje o zawieszenie Antoniego Macierewicza: Żądamy wyjaśnień od premier

  • Autor: PAP/AT
  • 13 września 2017 13:22
PO apeluje o zawieszenie Antoniego Macierewicza:  Żądamy wyjaśnień od premier Domagamy się zawieszenia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza - apelują posłowie PO (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Posłowie Platformy Obywatelskiej zaapelowali do premier Beaty Szydło, by zawiesiła szefa MON Antoniego Macierewicza oraz wyjaśniła jego powiązania z osobami, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

"Wczoraj (we wtorek - 12 września) złożyliśmy projekt dezyderatu do sejmowej komisji obrony narodowej w sprawie powiązań ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Prezydium sejmowej komisji obrony narodowej przyjęło ten wniosek i zgodnie z deklaracją przewodniczącego będzie on przedmiotem obrad komisji na posiedzeniu za dwa tygodnie" - poinformował na środowej konferencji prasowej wiceszef komisji ON Czesław Mroczek (PO).

Chodzi m.in. o powiązania Macierewicza z osobami, o których pisze w swojej książce "Macierewicz i jego tajemnice" dziennikarz Tomasz Piątek.

Czytaj też: Andrzej Duda zażądał od premier dymisji Antoniego Macierewicza?

"Domagamy się zawieszenia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do czasu wyjaśnienia tej sprawy; żądamy wyjaśnień premiera rządu" - zaznaczył Mroczek.

Książka - jak wynika z informacji podawanych przez wydawcę - ma opisywać i dokumentować m.in. "powiązania ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem", który - jak podano - "współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem". Pod koniec czerwca szef MON złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarza, w związku z treścią jego książki. Sprawę bada warszawska prokuratura okręgowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA