REKLAMA

PO chce odwołania Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu

  • Autor: PAP/AT
  • 26 listopada 2015 12:33
PO chce odwołania Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu - W najbliższym tygodniu złożymy wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego - mówi Kopacz (Ewa Kopacz, fot.facebook.com/pages/Ewa-Kopacz)

Była premier Ewa Kopacz (PO) skrytykowała prowadzenie obrad Sejmu przez marszałka Marka Kuchcińskiego. - Trudno było nazwać to, co się działo wczoraj, dyskusją - stwierdziła.

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu PO złoży wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego (PiS) z funkcji marszałka Sejmu oraz przedstawi projekt własnego "pakietu demokratycznego" - zapowiedziała kierująca Platformą była premier Ewa Kopacz.

PO: Złożymy wniosek o odwołanie marszałka 

Kopacz skrytykowała prowadzenie obrad przez marszałka

W rozmowie z dziennikarzami odniosła się do środowych wydarzeń w Sejmie, gdy głosami PiS i Kukiz'15 przyjęto uchwały, stwierdzające że wybór w październiku pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie miał mocy prawnej.

Kopacz skrytykowała prowadzenie obrad przez marszałka Kuchcińskiego. "Trudno było nazwać to, co się działo wczoraj, dyskusją" - stwierdziła. W tym kontekście mówiła m.in. o "selektywnym udzielaniu głosu i wnioskach formalnych głosowanych tylko wtedy, gdy podobało się to marszałkowi".

"Stąd nasz protest i pewnie w najbliższym tygodniu złożymy wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego" - zapowiedziała.

Oceniła, że marszałek od kilku dni prowadził obrady w "niedemokratyczny sposób", co powoduje, że "PO - której szacunek obiecywała pani premier (Szydło), ale i pan marszałek Kuchciński w dniu wyboru - dzisiaj czuje się w roli tych, którzy muszą czekać na łaskawość marszałka, aby zabrać głos lub ewentualnie złożyć wniosek formalny".

Kopacz - była marszałek Sejmu - mówiła, że marszałkowie są "ponad ugrupowaniami politycznymi". Natomiast - jej zdaniem - Kuchciński nie dość, że "bardzo pamięta o swoich korzeniach partyjnych, to jeszcze pozwala sobie na rzecz niedopuszczalną: komentowanie wystąpień posłów".

PiS prezentuje arogancję i cynizm

Były premier oceniła, że PiS prezentuje "arogancję i cynizm" i lekceważy opozycję, mimo że publicznie politycy tej partii deklarowali szacunek dla opozycji i zapowiadali wprowadzenie tzw. pakietu demokratycznego na rzecz praw opozycji w parlamencie.

"Ja po wczorajszym dniu mam takie wrażenie, a właściwie pewność, że różnica między demokracją, a pakietem demokratycznym jest taka, jak między krzesłem, a krzesłem elektrycznym. I to jest smutna, niestety, refleksja" - stwierdziła Kopacz.

Oświadczyła, że PO nie będzie w tej sytuacji bezsilna. "Będziemy składać w przyszłym tygodniu nasz pakiet demokratyczny i będziemy walczyć o swoje prawa jako opozycja" - zapowiedziała.

B. premier nie zdradziła szczegółów projektu. "Według nas pozwoli on w sposób demokratyczny, racjonalny funkcjonować opozycji" - powiedziała Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • marta 2015-11-26 16:21:10
    Kłamaczka, prostaczka smoleńska kopaczka!
  • powrót lidera PO do gry 2015-11-26 12:59:23
    Proszę zauważyć iż, równie silną jest opozycja jako Związki Zawodowe Solidarność, w jedności siła, liderem PO jest wciąż Pani Ewo.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA