REKLAMA

PO chce wyjaśnień w sprawie kandydatury Kurskiego na prezesa TVP

  • Autor: PAP/JS
  • 22 września 2016 18:07
PO chce wyjaśnień w sprawie kandydatury Kurskiego na prezesa TVP Obecny prezes TVP Jacek Kurski wszedł do trzeciego etapu konkursu na nowego prezesa telewizji, który przeprowadza Rada Mediów Narodowych (fot.youtube)

• PO chce wyjaśnień dotyczących terminu złożenia przez Jacka Kurskiego oferty na stanowisko prezesa TVP - oświadczyli posłowie Platformy.
• Polacy chcą wiedzieć, że ten konkurs jest przeprowadzany uczciwie - powiedział Krzysztof Brejza (PO).

Obecny prezes TVP Jacek Kurski wszedł do trzeciego etapu konkursu na nowego prezesa telewizji, który przeprowadza Rada Mediów Narodowych. Według doniesień medialnych, Kurski miał złożyć swoją ofertę w biurze podawczym Kancelarii Sejmu po terminie.

Posłowie PO na konferencji w Sejmie - domagając się wyjaśnień - powoływali się na te doniesienia. Poinformowali też, że Platforma złożyła dwa pisma: do marszałka Marka Kuchcińskiego o "natychmiastowe zabezpieczenie pełnego monitoringu z kamer w Kancelarii Sejmu" oraz do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o zwołanie w trybie pilnym posiedzenia Rady, zapoznanie się z monitoringiem i "podjęcie odpowiedniej decyzji".

Czabański poinformował, że RMN nic nie wie w sprawie ewentualnego złożenia przez Kurskiego oferty po terminie i nie chce komentować doniesień medialnych. - Nie mamy zastrzeżeń formalnych do oferty pana Jacka Kurskiego - podkreślił.

Brejza wezwał ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę do wszczęcia czynności wyjaśniających przez prokuraturę, zmierzających do zweryfikowania tego, czy doszło do przestępstwa, czy nie. - Dajemy panu prokuratorowi generalnemu trzy dni, jeżeli pan prokuratur generalny nie podejmie tak poważnej sprawy, złożymy jako PO wniosek do prokuratury, konsekwentnie domagając się wyjaśnienia tej skandalicznej sprawy - powiedział.

Według Brejzy konkurs na prezesa TVP to "najprawdopodobniej skandal" oraz "ustawka". - Mamy do czynienia z wprowadzeniem tych PiS-owskich, "pisiewiczowych" standardów również do Sejmu, również do biur podawczych - powiedział.

- Ciemny lud nie wszystko kupi, panie prezesie, jeżeli pan się niczego nie obawia, to prosimy i wzywamy o to, żeby pan się również zaangażował w wyjaśnienie tej sprawy - apelował Brejza do Kurskiego.

- Polacy chcą wiedzieć, że ten konkurs jest przeprowadzany uczciwie, a nie w sposób "kolesiowski" i "pisiewiczowy" - zaznaczył Brejza.

Sam Kurski powiedział portalowi wPolityce.pl: "Oferta została przyjęta o czasie, na co dysponuję stosownym potwierdzeniem - pieczęcią Biura Podawczego Kancelarii Sejmu i uchwałą Rady Mediów o przejściu do kolejnego etapu konkursu, o prawidłowości złożenia wszystkich dokumentów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA