REKLAMA

PO do PiS: Tą ustawą osiągacie dno w stanowieniu prawa

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 21:06
PO do PiS: Tą ustawą osiągacie dno w stanowieniu prawa Brejza w imieniu klubu PO zgłosił wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu "w całości tego skandalicznego i patologicznego" projektu (fot. Sejm/twitter)

Projekt przepisów wprowadzających ustawę o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz ustawę o statusie sędziów TK to jedna wielka kompromitacja, tą ustawą osiągacie dno w stanowieniu prawa - mówił w Sejmie Krzysztof Brejza (PO) zwracając się do posłów PiS.

Brejza w imieniu klubu PO zgłosił wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu "w całości tego skandalicznego i patologicznego" projektu. "To kolejna ustawa rozbijacka, demolująca Trybunał. Dziwi tak wczesna pora debaty - godzina 20 - ale jeśli chodzi o opinie, to standard: opinii do tej ustawy brak" - podkreślił poseł Platformy.

Zwracając się do PiS dodał: "Konsekwentnie niszczycie zasadę podziału władz; niszczycie tak naprawdę tradycję polskiego konstytucjonalizmu, tradycję polskiego ustroju".

Wcześniej przedstawiciel PiS Daniel Milewski mówiąc o projekcie zaznaczył, że jest on "ostatnim akordem w koncercie o TK". Przypominał, że cała sprawa zaczęła się od zapisania przez PO w 2015 r. w nowej ustawie o TK możliwości wyboru pięciu sędziów TK "na zapas", mimo bliskiego końca kadencji Sejmu.

"Jeśli my mieliśmy problem z akordem, to wasz pianista pozrywał wszystkie struny w fortepianie i uciekł na L-4. To jest kompromitujące. Fortepian stoi i jest nie do użytku" - powiedział Brejza odnosząc się do wystąpienia posła PiS

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Tuwid 2016-12-01 21:57:15
    Onegdaj sięgnąłem rozważań prof. M Bobrzyńskiego, dotyczących zagrożeń Odrodzonej Rzeczypospolitej. Zdumiała mnie nieprawdopodobna aktualność Jego przestróg z przed blisko 100 lat. Po zrzuceniu sowieckiej dominacji, miast demokracji, utworzyliśmy państwo które cechują praktycznie wszystkie symptomy ochlokracji. Chcące to zmienić PiS, jest przedmiotem zaciekłych ataków zagrożonego motłochu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA