REKLAMA

PO: Grzegorz Schetyna naturalnym kandydatem na premiera

 • Autor: PAP/AT
 • 17 listopada 2017 13:27
PO: Grzegorz Schetyna naturalnym kandydatem na premiera Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera (Grzegorz Schetyna, fot.schetyna.pl)

Oczywiście naturalnym kandydatem na premiera jest nasz przewodniczący Grzegorz Schetyna - powiedział w piątek wiceszef partii Tomasz Siemoniak.

Szef PO mówił zapowiedział w czwartek (16 listopada), że jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Argumentował, że rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości.

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak zapytany w piątek (15 listopada), czy w przypadku złożenia wniosku o wyrażenie konstruktywnego wotum nieufności, jest możliwa inna kandydatura na nowego premiera, niż szefa PO Grzegorza Schetyny, odpowiedział, że będzie posiedzenie zarządu PO "decydujące o szczegółach". "Natomiast oczywiście naturalnym kandydatem jest nasz przewodniczący Grzegorz Schetyna" - podkreślił.

Jak argumentował, rząd PiS musi odejść m.in. ze względu na "fatalny" bilans w sferze bezpieczeństwa. Ocenił, że z wojska odeszli najważniejsi dowódcy, modernizacja została zahamowana i nastąpił "ostry konflikt" z prezydentem.

Czytaj też: Wicepremier: Działania Grzegorza Schetyny zapędziły go w kozi róg

Poseł Rafał Trzaskowski ocenił, że rząd "zmarginalizował całkowicie Polskę" na arenie międzynarodowej i skonfliktował się ze wszystkimi naszymi sąsiadami, "może poza Białorusią". Jak dodał, rząd w polityce zagranicznej nie pokazał ani jednej konstruktywnej propozycji. "Słyszymy tylko jakieś mrzonki o Międzymorzu" - podkreślił.

Krzysztof Brejza przekonywał, że rząd musi odejść, bo "zawłaszcza wszystkie obszary państwa niczym ośmiornica". Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała, że dodatkowym argumentem za odwołaniem rządu jest przebieg Marszu Niepodległości, który - jak oceniła - był "policzkiem wymierzonym twórcom AK, Polskiego Państwa Podziemnego".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (4 komentarzy)

 • stary polak 2017-11-18 11:54:40
  A jak się ta Pipidówka nazywa???
 • Zdzisław Owsianka Kraków 2017-11-17 19:00:49
  Schetyna może być kandydatem na mój papier toaletowy !!!!!!!!!!!!
 • DebileZPo 2017-11-17 17:46:15
  Na sto procent. W uchu prezesa kmiotki peowskie.
 • max,,, 2017-11-17 17:19:48
  przewalanki chyba...cha cha cha..REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA