REKLAMA

PO i Nowoczesna chcą odwołania Piotrowicza, co na to PiS?

 • Autor: aw/PAP
 • 07 grudnia 2016 12:51
PO i Nowoczesna chcą odwołania Piotrowicza, co na to PiS? Stanisław Piotrowicz (fot.:youtube.com)

• Nie wchodzi w grę odwołanie posła PiS Stanisława Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości - powiedziała dziennikarzom w Sejmie rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.
• Wniosek do komisji etyki o ukaranie Piotrowicza złożyła PO.

Politycy PO zarzucają Piotrowiczowi "kłamliwe" wypowiedzi, dotyczące jego pracy w prokuraturze w czasach PRL. Platforma chce też, aby Piotrowicz złożył mandat poselski. Z kolei Nowoczesna chce, aby Piotrowicz przestał pełnić funkcję szefa sejmowej komisji sprawiedliwości.

Mazurek powiedziała, że należy poczekać na rozstrzygnięcia sejmowej komisji etyki i wyjaśnienia posła Piotrowicza.

Mazurek odniosła się do zarzutów pojawiających się w materiale TVN24, że Piotrowicz mógł skłamać przemawiając w Sejmie. "To są wypowiedzi tylko i wyłącznie medialne. Wiadomo jak się przygotowuje materiały medialne, można różne rzeczy wyciąć, przyciąć, zaprezentować, tak jak pasuje to wydawcom czy dziennikarzom" - powiedziała rzeczniczka klubu PiS.

"Moją rolą jako rzecznika klubu jest bronienie naszych członków. Uważam, że pan poseł Piotrowicz dobrze wypełnia swój mandat. Natomiast nie odpowiadam za jego słowa. Jeżeli PO złoży wniosek do komisji etyki, to jestem przekonana, że komisja etyki się tym zajmie i podejmie właściwą decyzję" - powiedziała.

Mazurek zapytana czy wchodzi w grę odwołanie Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości, odpowiedziała, że nie.

TVN24 podał, że dotarł do akt IPN, z których wynika, że Piotrowicz podpisał się pod aktem oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikulowi - działaczowi Solidarności, który został oskarżony w stanie wojennym o nielegalne rozprowadzanie ulotek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • puszatek 2016-12-08 16:45:54
  Jeśli faktycznie tak było, jak twierdzi PO, to nie ma co się zastanawiać (najpierw udowodnić) i wywalić Piotrowicza na zbity pysk. Wszystkich aferzystów, złodziei i krętaczy, ubeków i inną swołocz, wywalić, wszystkich obojętnie kim są i kogo reprezentują. Chcę w końcu normalnych ludzi w rządzie!
 • Wstyd 2016-12-07 14:39:27
  Do Teresa: Skłamał w sprawie oskarżania w czasie stanu wojennego. Też mi uczciwy.
 • Teresa 2016-12-07 14:34:31
  Popieram pan Piotrowicza za prawdę i uczciwość,że należał do parti co wcale nie znaczy że współpracował z esbekami!??? Gardzę tymi co współpracowali ,a do dziś zaklinają się że tego nie robili i przy każdej możliwości czyścili sobie akta.
 • Wstyd 2016-12-07 13:36:57
  Trzymając Piotrowicza w swoich szeregach, PIS się hańbi. Człowiek z takim życiorysem nie powinien pełnić funkcji publicznych. Prokurator stanu wojennego i członek egzekutywy PZPR twarzą partii która czci żołnierzy wyklętych. Wstyd!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA