REKLAMA

PO i Nowoczesna zapowiadają bliższą współpracę

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2017 14:34
PO i Nowoczesna zapowiadają bliższą współpracę Kandydatem Platformy Obywatelskiej na nowego premiera jest Grzegorz Schetyna. (fot. PO/twitter)

PO i Nowoczesna będą bliżej współpracować - taka deklaracja padła po spotkaniu w Sejmie kierownictw obu klubów.

• Klub Nowoczesnej zadeklarował wsparcie dla wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

• Na spotkaniu ustalono, że powołane zostaną zespoły koordynatorów - przedstawicieli władz klubów PO i Nowoczesnej. 

• Platforma chce, by we współpracę włączył się też klub PSL.

W środowym (22 marca) spotkaniu wzięli udział m.in. wiceszefowie klubów PO i Nowoczesnej - Andrzej Halicki i Katarzyna Lubnauer. Obecny był także sekretarz klubu Platformy Zbigniew Konwiński.

"Będziemy tę współpracę uściślać i konkretyzować. (...) Na pewno ta współpraca powinna mieć taki skuteczny i praktyczny wymiar" - mówił Halicki dziennikarzom po spotkaniu. Lubnauer poinformowała, że wkrótce powołane zostaną zespoły koordynatorów - przedstawicieli władz klubów PO i Nowoczesnej. Koordynatorzy mieliby "dogadywać" bieżącą współpracę w Sejmie.

Koordynatorem ze strony PO ma być Konwiński. Platforma chce, by we współpracę włączył się też klub PSL.

Wiceszefowa klubu Nowoczesnej zadeklarowała wsparcie dla wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. "Nie mamy żadnych wątpliwości, że trzeba poprzeć kwestię tego, że jesteśmy przeciwni rządowi pani Beaty Szydło. Jesteśmy zapewne skłonni poprzeć ten wniosek o wotum nieufności" - powiedziała Lubnauer.

Wniosek PO ma do końca tego tygodnia zostać złożony w Sejmie. Kandydatem Platformy na nowego premiera jest Grzegorz Schetyna.

Podczas środowego spotkania mowa była ponadto o wspólnej (PO, PSL i Nowoczesnej) inicjatywie złożenia w Sejmie projektu zmian w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa, który przygotowało niedawno Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia". Politycy omówili też kwestię wsparcia Platformy dla przygotowywanego przez Nowoczesną wniosku o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA