REKLAMA

PO: Jarosław Kaczyński odleciał. Takie słowa z ust szefa największej partii politycznej są haniebne

  • Autor: PAP/AT
  • 19 lipca 2017 10:42
PO: Jarosław Kaczyński odleciał. Takie słowa z ust szefa największej partii politycznej są haniebne PO domaga się przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego. (Jarosław Kaczyński, fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

PO domaga się przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego. - Uważamy, że jego słowa kwalifikują się do procesu sądowego i prawdopodobnie do doniesienia do Prokuratury. Wierzę, że prezes PiS się opamięta - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

• Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - powiedział podczas wtorkowej (18 lipca) debaty w Sejmie lider PiS Jarosław Kaczyński.

• Podejmiemy kroki prawne na kilku płaszczyznach względem wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - zapowiedział Sławomir Neumann.

• Słowa te kwalifikują się do procesu sądowego, ale mam nadzieję, że Kaczyński przeprosi dziś z mównicy sejmowej - dodał.

"Przepraszam bardzo panie marszałku, ale ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami" - powiedział podczas wtorkowej debaty w Sejmie lider PiS Jarosław Kaczyński.

Neumann pytany w środę rano w Polsat News o słowa prezesa PiS powiedział, że "w polskim Parlamencie takie słowa z ust szefa największej partii politycznej są haniebnymi".

Szef klubu PO oczekuje, że w czasie środowego posiedzenia Sejmu prezes PiS "z mównicy sejmowej przeprosi tych wszystkich, których wczoraj obraził".

Dopytywany, jakie mogą być konsekwencje, jeśli prezes Jarosław Kaczyński nie przeprosi za swoją wypowiedź, Neumann zapowiedział, że Platforma Obywatelska podejmie "kroki prawne i to na kilku płaszczyznach". "Uważamy, że to są słowa, które kwalifikują się do procesu sądowego i prawdopodobnie kwalifikują się także do doniesienia do Prokuratury". "Dzisiaj, teraz nasi prawnicy będą to analizować, ale wierzę w to, że prezes Kaczyński się opamięta" - dodał.

Szef klubu PO oczekuje, że w czasie środowego posiedzenia Sejmu prezes PiS "z mównicy sejmowej przeprosi tych wszystkich, których wczoraj obraził" (Sławomir Neumann, fot.: Michał Józefaciuk/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

Zdaniem Neumanna, "te słowa nigdy nie powinny paść i myślę, że kiedy prezes Jarosław Kaczyński się zorientował, co powiedział, powinien mieć przyzwoitość i odwagę wejść na mównicę po raz drugi i za nie przeprosić". Szef klubu PO podkreślił, że stan zdrowia czy zdenerwowanie nie mogą być wytłumaczeniem słów prezesa PiS i jeżeli Jarosław Kaczyński wyraża się w taki sposób, to "albo rzeczywiście, jak to się mówi kolokwialnie odleciał i miał pewną chwilę słabości, albo to jest jego prawdziwe oblicze".

Czytaj też: Nowoczesna do PiS: Rządzi wami człowiek chory z nienawiści i pragnienia śmierci

Zdaniem Neumanna zachowanie posłów PiS na wtorkowym posiedzeniu Sejmu oraz "przepychanki na sali, które sprowokował jeden z posłów PiS-u, to jest absolutnie coś, co się wymyka spod kontroli - za to wszystko odpowiada Jarosław Kaczyński".

Według szefa klubu PO, to Jarosław Kaczyński "jest odpowiedzialny za przemoc i agresję, która zaczyna dominować w życiu publicznym". "Wchodząc na mównicę jak w prywatnym folwarku, jak w swojej stodole albo w stodole u ministra Szyszki - wchodząc i mówiąc bezczelnie, że on bez żadnego trybu wchodzi, bo to jego Sejm, jego miejsce, jego marszałek i właściwie nie musi żadnych reguł przestrzegać w Polsce - to nie jest stodoła ministra Szyszki, gdzie może wchodzić kiedy chce, to jest polski Parlament" - powiedział Neumann.

Neumann był także pytany o wtorkowe oświadczenie prezydenta, który poinformował, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o KRS, w którym zaproponował, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów. Prezydent zapowiedział także, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, której projekt obecnie jest procedowany w Sejmie, jeśli wcześniej nie zostanie uchwalony jego projekt nowelizacji ustawy o KRS.

Zdaniem Neumanna, "to jest poważny sygnał" ze strony prezydenta. "Rozumiem, że przez całą noc pewnie trwały próby negocjacji i nacisków na prezydenta Andrzeja Dudę. Zobaczymy, czy dzisiaj zostanie coś z tej wczorajszej odwagi prezydenta Dudy" - powiedział Neumann. "Żeby wspomóc pana prezydenta i dać mu wsparcie, zapraszamy już dzisiaj wszystkich na godzinę 20, w czwartek, przed Pałac Prezydencki, żeby przypomnieć panu prezydentowi, że na końcu to w jego długopisie będzie decyzja i on będzie brał odpowiedzialność za to, co dzisiaj dzieje się w polskim Sejmie i odpowiedzialność za to, co PiS szykuje Polakom w skoku na sądy"- dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-07-19 13:41:55
    Ha,ha,ha,...nie bądżcie śmieszni ! I kto będzie oskarżał ZIOBRO? I będzie sądził Sąd Kaczyńskiego ?
  • martin 2017-07-19 12:16:15
    Powiedział to co jest prawda i dość wycierania mordy L. Kaczyńskim . A nojman niech sam przeprosi za to co uczynili Polsce i Polakom . Jakim prawem ten oszołom przesiąknięty nienawiścią straszy innych ze będą siedzieć ? czyżby byl umówiony z sędzia i znal wyrok ???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA