REKLAMA

PO: Kaczyński jest już zmęczony "chaotycznym" wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 11 sierpnia 2017 19:47
PO: Kaczyński jest już zmęczony "chaotycznym" wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) oceniła, że prezes PiS nie powiedział nic nowego (fot. Fot. kidawa-blonska.pl)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już zmęczony "chaotycznym i skandalicznym" wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej, dlatego chce zakończyć ten serial 10 kwietnia 2018 roku - ocenił poseł PO Michał Szczerba.

W czwartek (10 sierpnia) wieczorem w 88. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, Krakowskim Przedmieściem przeszedł Marsz Pamięci. Poprzedziła go msza św. w intencji ofiar, którą odprawiono w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

"Wierzę, że w ósmą rocznicę staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź o katastrofie smoleńskiej" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wtedy - po 96 marszach, a ofiar było przecież 96 - będziemy mogli powiedzieć: "kończymy" - dodał.

Poseł PO Michał Szczerba, odnosząc się do słów prezesa PiS, powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że Jarosław Kaczyński jest już zmęczony "chaotycznym, skandalicznym" wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej. "Więc chce zakończyć ten serial (w ósmą rocznicę katastrofy) 10 kwietnia 2018" - podkreślił.

Z kolei wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) oceniła, że prezes PiS nie powiedział nic nowego, "poza tym, że zbliżamy się do zamknięcia tej sprawy, do postawienia pomników (ofiar katastrofy smoleńskiej)".

Kidawa-Błońska powiedziała, że zgadza się z tym, że pomniki powinny powstać. "Ale powinny powstać w zgodzie i w spokoju" - zastrzegła.

Pytana, czy pomniki powinny stanąć na Krakowskim Przedmieściu, Kidawa-Błońska powiedziała, że jeżeli zostanie znalezione odpowiednie miejsce, które nie będzie wkraczało poza ochronę konserwatora zabytków i jeżeli pomniki będą ciekawą formą, to sprawa jest otwarta. "Ale nie można niczego robić na siłę" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • precz z PIS-em 2017-08-11 21:06:49
    NO nareszcje skonczyla mu sie miesiaczka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA