REKLAMA

PO: MON pod rządami Macierewicza to resort skandali i zaniechań

  • Autor: aw/PAP
  • 05 grudnia 2016 12:30
PO: MON pod rządami Macierewicza to resort skandali i zaniechań

• Ministerstwo obrony pod kierownictwem Antoniego Macierewicza, to resort skandali, chaosu i niekompetencji - przekonywali w poniedziałek (5 grudnia) przedstawiciele "gabinetu cieni" PO.
• Ich zdaniem, rządy PiS w zakresie obronności, to "demolowanie" armii i bezpieczeństwa.

"Mamy za sobą czarny rok rządów PiS, a w resorcie obrony ta czerń jest najczarniejsza, to rzeczywiście jest resort skandali i zaniechań" - powiedział w poniedziałek Tomasz Siemoniak, który w gabinecie cieni Platformy pełni funkcje "wicepremiera". Jak ocenił, rok rządów PiS, to "demolowanie armii i polskiego bezpieczeństwa".

"Antoni Macierewicz, to osoba, która przez ćwierć wieku wolnej Polski dowiodła, że czego się nie dotnie, to zepsuje" - przekonywał Siemoniak. Jego zdaniem Macierewicz jest pierwszym ministrem obrony po 1989 roku, który brutalnie złamał konsensus polskiej klasy politycznej, wokół spraw bezpieczeństwa.

Siemoniak zaznaczył, że symbolem rządów PiS - "rządów arogancji, niekompetencji i oszukiwania" - jest Bartłomiej Misiewicz.

Według Czesława Mroczka, który kieruje resortem obrony w ramach gabinetu cieni PO, rok rządów PiS w zakresie obronności, to "chaos, niekompetencja i totalny bałagan".

PO pisze też na twitterze:

fot.twitter.com/Platforma_org

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA