REKLAMA

PO nie przystąpi do koalicji zawiązanej przez KOD?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 06 maja 2016 10:00
PO nie przystąpi do koalicji zawiązanej przez KOD? W SMS-ie, jaki otrzymali parlamentarzyści jest napisane, by na razie przyglądać się inicjatywie KOD-u(fot.:facebook.com)

"Zaprezentowana inicjatywa KOD-u jest nowa, z całą pewnością będziemy się jej przyglądać z uwagą. Może stanowić ważne wsparcie dla PO w działaniach, których celem jest zatrzymanie PiS-u przed destrukcją instytucji polskiego państwa" - takie stanowisko wobec zawiązanej przez KOD koalicji "Wolność, Równość, Demokracja" mają reprezentować politycy PO.

W czwartek (5 maja) Mateusz Kijowski poinformował o zawiązaniu koalicji "Wolność, Równość, Demokracja".

Kijowski do dołączenia do koalicji zaprosił wszystkie siły polityczne, organizacje społeczne, ruchy, środowiska, dla których ważne są wartości demokratyczne, wolności obywateli zapisane w konstytucji. Poinformował, że do koalicji przystąpiły: Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Dom Wszystkich Polaka, Partia Zieloni, Partia Demokratyczna, Stronnictwo Demokratyczne.

Nie przystąpiła jednak Platforma Obywatelska. Podczas briefingu w Sejmie rzecznik PO Jan Grabiec stwierdził, że inicjatywa KOD jest nowa i PO będzie się jej z uwagą przyglądać.

Jak się okazuje, to stanowisko, które mają reprezentować wszyscy politycy PO. Portal 300polityka.pl dotarł do treści SMS-a z przekazem, jaki mają prezentować członkowie PO podczas wystąpień w mediach.

„Platforma Obywatelska wspólnie z partiami opozycyjnymi i KOD-em organizuje marsz 7 maja. Będziemy manifestować przeciwko ograniczaniu demokracji w Polsce i wyprowadzaniu Polski z UE, przeciwko odwracaniu nas plecami do Europy. Jest pełne porozumienie pomiędzy partami opozycyjnymi. Zaprezentowana dzisiaj inicjatywa KOD-u jest nowa, z całą pewnością będziemy się jej przyglądać z uwagą. Jest to inicjatywa łącząca działalność mniejszych partii opozycyjnych i partii pozaparlamentarnych. Ta inicjatywa KOD może stanowić ważne wsparcie dla PO w działaniach, których celem jest zatrzymanie PiS-u przed destrukcja instytucji polskiego państwa”.

Zdaniem niektórych polityków PO, z którymi rozmawiał portal  300polityka.pl, partia, dystansując się od KOD i reszty opozycji, popełnia duży błąd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pajuj46 2016-05-06 13:14:21
    P.Schetyna pod pana kierownictwem Platforma skończy jak AWSREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA