REKLAMA

PO: Niech Szydło na szczycie UE działa na rzecz solidarności europejskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 16 września 2016 15:26
PO: Niech Szydło na szczycie UE działa na rzecz solidarności europejskiej Europoseł PO Janusz Lewandowski (Fot. PTWP/Piotr Waniorek)

• - Premier Beata Szydło na nieformalnym szczycie przywódców 27 państw UE w Bratysławie powinna działać na rzecz solidarności europejskiej, a nie mówić o kontrrewolucji i zmianach traktatowych - ocenili europosłowie PO.
• Ich zdaniem, Polacy mogą budować jedność europejską.

Europoseł PO Janusz Lewandowski powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że "premier Szydło na unijnym szczycie powinna być głosem zgodnym z polską racją stanu, czyli głosem na rzecz szukania solidarności europejskiej w niepewnych czasach, a nie głosem o kontrrewolucji, rewolucji, czy innych zmianach traktatowych, które ośmieszają nasz rząd i wpychają Polskę w osamotnienie".

- Europa musi dać sygnał jedności i gotowości działania, tam gdzie to jest najbardziej potrzebne - ocenił Lewandowski

Danuta Huebner (PO) podkreśliła, że szczyt w Bratysławie jest bardzo ważny dla Polski. Wyraziła nadzieje, że uda się w trakcie spotkania usłyszeć wspólny głos, że w Europie jest jedność polityczna i solidarność europejska. - Jeżeli Bratysława będzie tylko prezentacją różnych stanowisk i nie będzie żadnym wysiłkiem na rzecz jedności, solidarności, odbudowy zaufania, będzie to szczyt utraconej nadziei - oceniła europosłanka.

Jej zdaniem, Polska bardzo dużo ryzykuje nie inwestując w jedność polityczną, zaufanie i solidarność europejską. - Najbardziej nierozsądną rzeczą, którą obecny rząd robi, to pogarda dla takich instytucji europejskich jak Parlament Europejski i Komisja Europejska. To są dwie instytucje, bez których nie byłoby rozszerzenia UE w 2004 roku - podkreśliła Huebner.

- My Polacy możemy budować mosty, możemy być kimś, kto łączy, kto buduje jedność europejską - przekonywała europosłanka.

Europoseł PO Tadeusz Zwiefka ocenił, że - za rządów PiS - nikt na serio nie liczy się z głosem Polski, ponieważ - jego zdaniem - nasza pozycja w Unii została "kompletnie zrujnowana".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ja 2016-09-16 15:42:09
    Jak patrzŁ na tego palanta co był jednym z rujnujących Polske...to mam ochotę mu przyprdl tak aby mu te oczy zbiegły się w jedno !!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA