REKLAMA

PO o programie "Mieszkanie plus": To zamrażanie polskiego mieszkalnictwa

  • Autor: PAP/JS
  • 27 września 2016 15:39
PO o programie "Mieszkanie plus": To zamrażanie polskiego mieszkalnictwa Poseł PO Cezary Grabarczyk - w przeszłości minister infrastruktury w rządzie PO-PSL (Fot. PTWP/Piotr Waniorek)

• Program "Mieszkanie plus", to oferowanie Inflant, mrzonki, destrukcja rynku i "zamrażanie polskiego mieszkalnictwa" - ocenili posłowie PO.
• Przekonywali też, że program "Mieszkanie dla Młodych" powinien być kontynuowany.

Poseł PO Cezary Grabarczyk - w przeszłości minister infrastruktury w rządzie PO-PSL - ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że program "Mieszkanie plus", to "oferowanie Inflant" przez rząd.

- Program realnie ma ruszyć w 2017 roku, w 2018 roku rozpocznie się budowa pierwszych mieszkań, a wyborcy - w najbliższych wyborach parlamentarnych w 2019 r. - nie będą mieli okazji zweryfikować, czy PiS oferuje coś realnego - powiedział.

Dodał, że według PO powinien być kontynuowany - wprowadzony na początku 2014 r. przez rząd koalicji PO-PSL - program "Mieszkanie dla Młodych". Według Grabarczyka powinny zostać zwiększone roczne limity środków w MdM - przeznaczane w ramach tego programu na bezzwrotne wsparcie dla kupujących mieszkanie.

Czytaj też: PSL: CETA jest stworzeniem furtki dla żywności genetycznie modyfikowanej

Jak dodał, dużo lepszym pomysłem - niż proponuje rząd, jest też wykorzystanie środków prywatnych na budowę mieszkań na wynajem.

Grabarczyk stwierdził, że rząd proponuje program budownictwa państwowego, który - jego zdaniem - będzie zbiurokratyzowany. - Rząd będzie rozbudowywał aparat, który pochłonie znaczną część środków, które mogłyby być wykorzystane na wsparcie budownictwa samorządowego - podkreślił. Stwierdził również, że w programie "Mieszkanie plus", nie ma ani słowa o propozycjach dla seniorów.

- Można budować bez rządowej biurokracji, można budować, wspierając budownictwo samorządowe, trzeba podtrzymać program "Mieszkanie dla Młodych" - powiedział polityk PO.

Inny poseł PO Andrzej Halicki, były minister administracji i cyfryzacji, przekonywał że program "Mieszkanie plus", to "mrzonki", "destrukcja rynku" i "zamrażanie polskiego mieszkalnictwa". - Skończy się to (programem) "Mieszkanie minus". Nie tylko nie będzie można osiągnąć 100 tysięcy mieszkań rocznie, ale nie będzie można oczekiwać liczby 60-70 tysięcy mieszkań rocznie - ocenił.

Politycy PO poinformowali też, że propozycje ich partii, dotyczące m.in. mieszkalnictwa, przedstawione zostaną na konwencji, która odbędzie się 2 października w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA