REKLAMA

PO oskarża prezydenta RP o "udział w fałszowaniu aktów prawnych"

  • Autor: pt/pap
  • 31 grudnia 2016 16:08
PO oskarża prezydenta RP o "udział w fałszowaniu aktów prawnych" Jan Grabiec (fot.facebook)

Akceptowanie i legalizowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę bezprawnych decyzji posłów klubu PiS podjętych w dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej jest udziałem w fałszowaniu aktów prawnych - napisał w oświadczeniu rzecznik PO Jan Grabiec.

Oświadczenie rzecznika Platformy Obywatelskiej ma związek z informacją dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP Marka Magierowskiego o podpisaniu przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustaw podjętych 16 grudnia 2016 r. podczas - jak podkreślił Grabiec - "posiedzenia klubu PiS w Sali Kolumnowej".

"Spotkanie to nie może zostać uznane za kontynuację 33. posiedzenia Sejmu RP, a podjęte na nim decyzje nie mają skutków prawnych" - ocenił rzecznik PO.

Jak dodał, żadna z ustaw - jego zdaniem - "rzekomo uchwalonych" 16 grudnia 2016 r. nie może być przedmiotem dalszej procedury legislacyjnej w Senacie RP, a senatorowie Platformy Obywatelskiej nie brali i nie będą brali udziału w żadnej próbie legalizacji tych dokumentów.

"Akceptowanie i legalizowanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę bezprawnych decyzji posłów klubu PiS podjętych w dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej jest udziałem w fałszowaniu aktów prawnych i będzie stanowiło przedmiot odpowiedzialności konstytucyjnej i prawnej" - podkreślił w oświadczeniu Grabiec.

Od 16 grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz że każdy z posłów mógł wejść do Sali Kolumnowej głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sołtysspiczki 2017-01-01 11:04:53
    TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNA twierdził że działał w stanie wyższej konieczności a dlaczego SEJM nie może działać w stanie wyższej koniecznosci .Jezeli ktoś utrudnia wykonywanie lub uniemożliwia wykonywanie obowiązków osobie publicznej podlega karze pozbawienia wolności,taką osobą był MARSZAŁEK SEJMU Któremu uniemożliwiono wykonywanie obowiązków dlatego przeniosły się obrady w inne miejsce zWYSZEJ KONIECZNOŚCI a zadymiaży zostawiono w spokoju aby uspokoili się Jednym wystarczy rozmowa, innym potrzebny jest rok, innym całe zycie nie wystarcza jak nie mają czym popisać sie to popisują się swoją butą i arogancją wobec wszystkich tym razem jest PREZYDENT RP.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA