REKLAMA

PO: PiS tworzy polityczne żerowiska dla swoich PiSiewiczów

  • Autor: PAP/AT
  • 22 września 2016 12:20
PO: PiS tworzy polityczne żerowiska dla swoich PiSiewiczów W Sejmie trwają prace nad ustawami, które tworzą kolejne polityczne żerowiska dla działaczy Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Marek Wójcik (fot.twitter.com/Platforma_org)

• W Sejmie codziennie trwają prace nad projektami ustaw, które tworzą kolejne polityczne żerowiska dla działaczy PiS - przekonywali politycy PO.
• Przykładem takich działań jest projekt noweli dotyczący resortu gospodarki morskiej - dodawali.
• To absurdalne zarzuty - odpowiada PiS.

Poseł PO Marek Wójcik powiedział w czwartek (22 września) na konferencji prasowej w Sejmie, że rząd medialnymi gestami próbuje przekonać opinię publiczną, że stara się zapanować nad apetytami działaczy PiS na posady w spółkach Skarbu Państwa i innych instytucjach publicznych. "Prawda jest inna - codziennie w Sejmie trwają prace nad ustawami, które tworzą kolejne polityczne żerowiska dla działaczy Prawa i Sprawiedliwości" - mówił.

Przykładem takiego "żerowiska dla działaczy PiS" - przekonywał poseł PO - jest projekt nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, który dotyczy resortu gospodarki morskiej. Obecnie trwają nad nim prace w sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

"Ta ustawa brzmi niewinnie, ma dotyczyć gospodarki morskiej, ale w praktyce za tymi zmianami kryją się zmiany przepisów, które tworzą kolejne stanowiska dla PiSiewiczów, kolejne stanowiska, które padną politycznym łupem Prawa i Sprawiedliwości" - ocenił Wójcik.

Czytaj też: Misiewicze, Petrusiewicze... To zwykły skok na kasę!

Poseł Tadeusz Aziewicz (PO) przekonywał, że projekt noweli dot. resortu gospodarki morskiej to "skok na kolejne funkcje w zarządach portów morskich". Jak przekonywał - według propozycji PiS - o przewodniczącym rady nadzorczej danej spółki będzie decydowała większość rady, a ponieważ większość rady w tych spółkach posiada Skarb Państwa, to o obsadzie stanowisk - jego zdaniem - będą decydowały "de facto komitety PiS".

Szef sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski (PiS) ocenił, że zarzuty polityków Platformy są "absolutnie absurdalne". Jak podkreślił, projekt nowelizacji dotyczy przede wszystkim uporządkowania kompetencji pomiędzy poszczególnymi ministerstwami.

"Ponieważ powstało ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, to w sposób oczywisty działy administracji rządowej, które odnoszą się do zarządzania polskimi portami, powinny znaleźć się w kompetencjach ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej" - ocenił poseł PiS.

Projekt nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, który dotyczy resortu gospodarki morskiej zakłada m.in. wzmocnienie kompetencji, a także wprowadzenie nadzoru ministra gospodarki morskiej nad szkołami morskimi. W uzasadnieniu do projektu podkreślono, że przewiduje on stworzenie ministrowi instrumentów prawnych niezbędnych do prawidłowego wykonywania powierzonych mu zadań.

Zmiany dotyczą m.in. ustanowienia generalnej kompetencji ministra gospodarki morskiej jako ministra realizującego uprawnienia w instytucjach należących do Skarbu Państwa w takich dziedzinach jak gospodarka morska, żegluga śródlądowa i rybołówstwa.

Ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zostało utworzone 8 grudnia 2015 r. po wydzieleniu z ówczesnego ministerstwa infrastruktury i rozwoju działu gospodarka morska oraz po wydzieleniu z ministerstwa rolnictwa działu rybołówstwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Piotrek 2016-10-05 12:42:35
    Do ryś: 8 lat bezwzględnie a od 1989 r w układach z komunistami !!! Jeszcze mają swoich co mączą i inne niemiecki wsparcie!!!
  • ryś 2016-09-22 12:43:25
    hahhhaha Platfusiewicze, chcą pouczać innych!? to chyba żart, tkwili w nepotyzmie 8lat! Pis przynajmniej stanął w prawdzie! i usuwa i będzie usuwać czarne owce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA