REKLAMA

PO: Robert Lewandowski nie był elementem kampanii wyborczej

  • Autor: AT
  • 19 października 2015 15:00
PO: Robert Lewandowski nie był elementem kampanii wyborczej Fakt wykorzystania wizerunku Roberta Lewandowskiego w żaden sposób nie miał zachęcać do głosowania na Platformę Obywatelską (Robert Lewandowski, fot.facebook.com)

Platforma Obywatelska poinformowała, że zdjęcie Roberta Lewandowskiego, które umieściła na swoim Facebooku zostało przez komitet zakupione, a wykorzystanie wizerunku piłkarza nie miało zachęcać do głosowania na partię.

Kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej wystosował pismo do PO ws. bezprawnego wykorzystania zdjęcia Roberta Lewandowskiego na funpage Platformy.

W związku z wątpliwościami zgłoszonymi przez PZPN dotyczącymi wykorzystania zdjęcia Platforma Obywatelska poinformowała, że zdjęcie prezentujące wizerunek piłkarza zostało przez komitet zakupione poprzez stronę Shutterstock.com i wykorzystane zgodnie z obowiązującymi prawami licencyjnymi.

- Fakt wykorzystania wizerunku Roberta Lewandowskiego w żaden sposób nie miał zachęcać do głosowania na Platformę Obywatelską w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Grafika ze zdjęciem piłkarza została opublikowana na portalu Facebook.com wyłącznie w ramach działań informacyjnych i profrekwencyjnych tj. zachęcających do wzięcia udziału w wyborach a nie agitujących za jedną z opcji politycznych - podał Komitet Wyborczy PO.

- Mimo, że nie podzielamy wątpliwości zgłoszonych przez Polski Związek Piłki Nożnej, niezwłocznie usunęliśmy kwestionowane zdjęcie, szanując w ten sposób zarówno wizerunek piłkarza jak i odczucia kibiców reprezentacji Polski. Jedyną osobą, która mogła poczuć się urażona jest sam Robert Lewandowski za co go przepraszamy i zapewniamy, że wszyscy w Platformie Obywatelskiej jesteśmy jego największymi kibicami - czytamy w oświadczeniu PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA