REKLAMA

PO: Rząd chce zawłaszczyć sport. PiS: W wielu związkach są politycy Platformy

  • Autor: PAP/AT
  • 24 marca 2017 11:58
PO: Rząd chce zawłaszczyć sport. PiS: W wielu związkach są politycy Platformy Ryszard Czarnecki będzie kontrkandydatem obecnego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego, podczas zaplanowanych na 22 kwietnia wyborów (Ryszard Czarnecki, Fot. PTWP)

Sport to kolejny obszar, który PiS chce zawłaszczyć - podkreślili politycy Platformy odnosząc się do kandydatury europosła PiS Ryszarda Czarneckiego na prezesa PKOL. Zarzuty PO, to dziecinada - odpowiada Czarnecki.

• Ryszard Czarnecki będzie kontrkandydatem obecnego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

• "Misiewicze" próbują dostać się do sportu - uważają politycy Platformy.

• W wielu związkach sportowych są politycy Platformy, widać wyraźnie, że polityka w sporcie, to jest wtedy, kiedy ktoś z PiS angażuje się w sport - odpowiada Ryszard Czarnecki (PiS).

• Podkreślił też, że zna się na sporcie i pełnił już funkcje związane ze sportem.

Ryszard Czarnecki będzie kontrkandydatem obecnego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego, podczas zaplanowanych na 22 kwietnia wyborów - poinformował PKOl. Kraśnicki został zgłoszony przez 33 organizacje sportowe, w tym 22 związki sportowe dyscyplin olimpijskich. Kandydaturę Czarneckiego wysunął jedynie Polski Związek Piłki Siatkowej

Przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki Ireneusz Raś (PO) przekonywał w piątek (24 marca) na konferencji prasowej w Sejmie, że sport to kolejny obszar, który PiS chce zawłaszczyć. Zdaniem Rasia, spółki skarbu państwa mogą ingerować w wybór prezesa PKOL. "Na to nie powinno być pozwolenia, sport nigdy nie był obszarem walki politycznej" - podkreślił.

Andrzej Kraśnicki - prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (fot.wikipedia.org/Sławek)

Małgorzata Niemczyk (PO) przekonywała, że dobra atmosfera wokół sportu, doprowadziła do tego, że polscy sportowcy zdobywali medale mistrzowskie i olimpijskie. "Misiewicze, którzy próbują dostać się do polskiego sportu, mogą to wszystko zniszczyć. Sport wymaga specyficznych ludzi, którzy się znają na swojej dyscyplinie i znają charakter własnego podwórka" - zaznaczyła posłanka.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA