REKLAMA

PO sama się nagrała i rozpętała aferę? To absurd

  • Autor: GP
  • 25 lipca 2016 07:42
PO sama się nagrała i rozpętała aferę? To absurd Polityk Platformy Tomasz Lenz w czasie wystąpienia w sali konferencyjnej w Sejmie. (fot.:tomaszlenz.pl)

● Poseł Tomasz Lenz z PO ocenia, że Kamiński szkodził partii.
● "Kamiński sugeruje, że PO sama się nagrała i rozpętała aferę" mówił w wywiadzie Lenz.
● Kamińskiego i dwóch innych posłów Grzegorz Schetyna usunął z partii.

Tomasz Lenz z PO był gościem rozmowy na antenie TOK FM. Polityk skomentował sytuację w Platformie. Gorącym tematem, o którym mówił było usunięcie z partii posłów, o którym zdecydował zarząd partii. Partię przymusowo opuścili poseł Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski.

- Kamiński był agentem PiS? - powtórzył sugestię dziennikarza Lenz. - Nie wiem tego. Wiem, że szkodził Platformie. Myślę, że po tym wywiadzie jakiego udzielił "Rzeczpospolitej" wielu polityków, którzy traktowali go jako partnera, zastanowi się, co dalej na ten temat powiedzieć.

Kamiński we wspomnianym wywiadzie zasugerował współpracę lidera PO z PiS. - Notabene podczas debaty podsumowującej rządy PO tylko jeden polityk nie był atakowany i był nim Grzegorz Schetyna - mówił na łamach "Rzeczpospolitej" Kamiński, były doradca Lecha Kaczyńskiego.

Lenz takie słowa ocenił surowo: - Kamiński sugeruje, że PO sama się nagrała i rozpętała aferę, w wyniku której straciła władzę. To absurd. Kamiński żyje w jakimś innym świecie.

Czytaj: Kto jeszcze może opuści przymusowo PO?

Michał Kamiński od kilku tygodni pozostawał w sporze z kierownictwem PO. W początku czerwca został zawieszony w prawach członka klubu PO za nieuzgodnione z klubem i partią wystąpienia medialne.

Potem w połowie tego miesiąca Rafał Grupiński stwierdził, że jego przyjęcie do partii było błędem. - Nie jestem zwolennikiem obecności Michała Kamińskiego w Platformie Obywatelskiej - mówił poseł w Radiu ZET. - Sposób postępowania i myślenia Kamińskiego zdecydowanie bardziej pasuje mi do partii Jarosława Kaczyńskiego.

Kamiński ma jednak w PO i przyjaciół. Potępiła jego usunięcie z partii Ewa Kopacz, z którą współpracował w czasie kampanii wyborczej w 2015 roku. Kamiński wówczas odpowiadał za kampanię PO do parlamentu.

Także Stefan Niesiołowski, w obronie posła i jego wyrzuconych kolegów, zaatakował lidera PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA