REKLAMA

PO: Szykujemy mocną odpowiedź programową na rządy PiS

 • Autor: PAP/JS
 • 02 sierpnia 2016 12:23
PO: Szykujemy mocną odpowiedź programową na rządy PiS Szykujemy mocną odpowiedź programową na rządy PiS – mówił dziennikarzom przed wtorkowym (2 sierpnia) posiedzeniem zarządu swej partii wiceszef PO Borys Budka (fot. PO/twitter)

• Szykujemy mocną odpowiedź programową na rządy PiS – mówił dziennikarzom przed wtorkowym (2 sierpnia) posiedzeniem zarządu swej partii wiceszef PO Borys Budka.
• Zarząd ma zwołać na 24 września ogólnopolską konwencję Platformy, która przyjmie nową ofertę partii pt. „Polska obywatelska 2.0”.

Prace nad nowym programem PO trwają od początku roku. Działa m.in. Rada Programowa pod kierownictwem innego z wiceprzewodniczących ugrupowania Tomasza Siemoniaka.

- To będzie mocna programowa odpowiedź na rządy PiS, na to, co dzieje się w Polsce, z pokazaniem ile tak naprawdę Polaków kosztują te złe rządy Prawa i Sprawiedliwości, ta zła zmiana, która w Polsce ma miejsce od 26 października ubiegłego roku-  - powiedział Budka dziennikarzom.

Według niego, "Polska obywatelska 2.0" ma być odpowiedzią na wizję "Polski centralnej, gdzie władza w Warszawie zawłaszcza kolejne aspekty życia". - To jest kwestia podstawowych wartości, dlatego, że z jednej strony mamy kolizję Polski europejskiej, opartej na wartościach, które są wspólne w nowoczesnej Europie z Polską totalną, która na Europę jest zamknięta, a z drugiej strony mamy kolizję Polski centralistycznej, państwa, które wchodzi w każdy element życia z władzą tutaj w Warszawie z Polską obywatelską, samorządową - powiedział wiceszef PO.

Zarząd PO ma powołać też nowego komisarza PO na Dolnym Śląsku w miejsce europosła Bogdana Zdrojewskiego, który z pełnionej funkcji zrezygnował w proteście przeciwko wykluczeniu w lipcu z partii dwóch posłów: b. szefa regionu dolnośląskiego Jacka Protasiewicza i b. prezydenta Wrocławia Stanisława Huskowskiego.

Jak informował w poniedziałek sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski, osobą pełniącą obowiązki przewodniczącego dolnośląskiej Platformy ma zostać senator Jarosław Duda - bliski współpracownik szefa PO Grzegorza Schetyny. Jarosław Duda od marca tego roku sprawuje podobną funkcję w strukturach miejskich Platformy we Wrocławiu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Matador 2016-08-03 14:06:36
  Ciekawe, jakoś chyba mają amnezję. Przez 8 lat nie potrafili napisać programu, a od razu pozapominali, co obiecali. PO powstała i na początku miała 1 postulat - wprowadzić JOWy. I gdzie one są? Na pytanie zadawane bezpośrednio Tusk, Halicki, Schetyna mówili, gdy jeszcze rządzili, zatroskanym głosem - "nasi partnerzy nas paraliżują". Gdzie ten postulat się podział? Co tam mówić o następnych... Program - potrzebny im tylko, by mydlić oczy, bo PO to takie kłamczuszki z lepkimi rękami... fuj!
 • hmmm 2016-08-03 10:46:29
  Odpowiedź to kolejne billboardy ze Schetyną ?
 • glewe 2016-08-02 15:38:42
  Mieliście już szansę i macie kasę! To o co Wam chodzi? O władzę? Rządzą Żydzi więc jaki to interes dla Was - władza kontraktowa?
 • Zeghar 2016-08-02 15:03:24
  A czy coś z tą odpowiedzią programową będzie miał do czynienia Aleksander "Kampania rządzi się swoimi prawami" Grad?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA