REKLAMA

PO w Częstochowie chce utrzymać stan posiadania

  • Autor: WGK
  • 22 września 2015 17:52
PO w Częstochowie chce utrzymać stan posiadania Andrzej Szewiński: PO ma silną drużynę w Częstochowie

Na spotkaniu PO z dziennikarzami w Częstochowie poseł Halina Rozpondek przekonywała, że plan minimum na wybory parlamentarne 2015 to utrzymanie stanu posiadania, czyli trzech mandatów poselskich i dwóch senatorskich.

- To silna i zgrana drużyna - zapewniał Gazetę Wyborczą w Częstochowie szef miejskich struktur Platformy, senator Andrzej Szewiński. W jesiennych wyborach także kandyduje do Senatu. Walczy o mandat w Częstochowie. Jak podkreślał - także w imieniu PSL, które przyjęło uchwałę, że go popiera i własnego kandydata nie wystawia.

O drugi mandat senatora w odrębnym okręgu złożonym z powiatów wokół Częstochowy będzie rywalizował z ramienia PO aktualny senator Jarosław Lasecki.

Na czele listy kandydatów do Sejmu stoi Izabela Leszczyna, posłanka i wiceminister finansów, z wykształcenia polonistka. Kończyła też także studia z zakresu finansów publicznych w Szkole Głównej Handlowej, więc uspokaja, że pieniądze są pod fachową kontrolą. Drugą kandydatką została posłanka Halina Rozpondek, była prezydent i wiceprezydent Częstochowy. Trzecie miejsce przypadło w udziale posłowi i lekarzowi Grzegorzowi Sztolcman. Kandydat przewodniczył sejmowej podkomisji pracującej nad ustawą o in vitro i wskazuje jej uchwalenie za jeden z ważniejszych sukcesów.

Dalej na liście znaleźli się Artur Konieczny, właściciel firmy budowlanej w powiecie kłobuckim oraz Marta Salwierak - była radna miejska, teraz wojewódzka. Kolejne miejsca zajmują Jadwiga Skalec, nauczycielka historii i samorządowiec z powiatu myszkowskiego, Wojciech Mercik, prawnik z Boronowa i Joanna Rekwirewicz, częstochowska urzędniczka mieszkająca w Myszkowie, pasjonatka jeździectwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA