REKLAMA

PO: W obronie Misiewicza Antoni Macierewicz straszy media. "Chore państwo i paranoja"

 • Autor: GP/PAP
 • 07 lutego 2017 11:38
PO: W obronie Misiewicza Antoni Macierewicz straszy media. "Chore państwo i paranoja" Mariusz Witczak jest posłem PO z Kalisza. (fot.:facebook.com/mswitczak)

• Dla posłów PO Andrzeja Halickiego i Mariusza Witczaka donos do prokuratury z MON, który pojawił się w poniedziałek (6 lutego) ma znamiona zastraszania mediów.
• - Nie bójcie się - mówił poseł Witczak w Sejmie we wtorek (7 lutego) - Będziemy wspólnie walczyć o wolność słowa.
• Dla Andrzeja Halickiego Bartłomiej Misiewicz to kardynalny przykład "kasty" - grupy uprzywilejowanej w Polsce, którą tworzy PiS.

Andrzej Halicki i Mariusz Witczak (obaj PO) w Sejmie mówili o tym, jakie zagrożenia widzą w działaniach Antoniego Macierewicza. Wypowiedzi polityków padły we wtorek (7 lutego). Powodem krytyki wobec szefa MON było jego poniedziałkowe zawiadomienia do prokuratury. Śledczy mają sprawdzać, czy nie doszło do przestępstwa w mediach, w temacie Bartłomieja Misiewicza.

- Minister Macierewicz postraszył wolne media prokuraturą i służbami specjalnymi - zaczynał spotkanie przy tzw. stolikach dziennikarskich poseł Witchak. - Można by do problemu Bartłomieja Misiewicza podchodzić z przymrożeniem oka, gdyby nie podejście szefa MON, powaga i troska o tego człowieka.

Witczak akcentował, że Misiewicz jest dla szefa MON "strategiczną postacią". - Przypominam, że w kompetencjach Macierewicza są dwie służby wojskowe - Wywiad i Kontrwywiad, a także Żandarmeria Wojskowa. Jeżeli Antoni Macierewicz chce straszyć niezależne media, opinię publiczną i wszystkich drążących problem skandalu wokół osoby rzecznika MON, to mamy do czynienia z chorym państwem i paranoją.

Czytaj: Spór polityczny będzie narastał, oceniał jeden z liderów opozycji

Polityk PO apelował do dziennikarzy mediów, by dalej próbowali szukać i drążyć wokół skandali i polityki PiS. - Nie bójcie się - mówił poseł. - Będziemy wspólnie walczyć o wolność słowa.

"PiSiewicze"

Wypowiedzi Andrzeja Halickiego pozostawały w podobnym tonie.

- Polskie państwo coraz częściej przypomina nam PRL bis, czy też PRL PiS - ocenił Halicki. - Tworzy się w nim uprzywilejowana kasta ludzi, którzy są strukturą partyjną. Postawili się ponad prawem i przypisali sobie przywileje, niedopuszczalne w demokratycznym państwie prawa.

Polityk PO stwierdził, że widać wyraźnie ochronę tych osób, za ewidentny przykład podał omawianego rzecznika MON. - Młodych "misiewiczów" Puls Biznesu wyliczył ponad tysiąc. Obejmują oni stanowiska niezgodnie z zasadami, często bez konkursów i bez kwalifikacji - kontynuował Halicki. - Widać czynione przez nich spustoszenie. Widać też ochronę jaka im przysługuje.

Polityk stwierdził, że działania Antoniego Macierewicza to de facto, powrót do zastraszenia, które było częścią polityki w RPL.

Czytaj: Czy Antoni Macierewicz postawił się szefowi PiS?

- Dzisiaj przy tego rodzaju działaniach, przy donosach na dziennikarzy, mamy do czynienia ze skandalem - kończył poseł.

Pozycja Macierewicza w PiS

Dla polityków PO niezaprzeczalne jest, że biorąc pod uwagę poniedziałkowe (6 lutego) wypowiedzi medialne polityków PiS pojawił się dziwny obraz sprawy. Przypomnijmy, że rano jeszcze krążyły informacje o zwolnieniu Misiewicza z MON, gdy po wypowiedziach Beaty Mazurek (PiS) w Sejmie. Dziennikarze pytali, czy zdaniem Mazurek decyzja szefa MON dotycząca Misiewicza oznacza, że minister obrony "stawia się" prezesowi PiS.

- Prezes Jarosław Kaczyński nie ma wpływu na politykę kadrową i nie może brać odpowiedzialności za to kto jest, a kto nie jest zatrudniony w danym urzędzie. Z tego co pamiętam, powiedział też, że z niektórych zachowań Bartłomieja Misiewicza robi się widły, bo czy nie może on iść do pubu? Może; pytanie jest tylko, czy może tak, czy inaczej się zachować - powiedziała Mazurek. Dodała, że zachęca, by pytania ws. Misiewicza zadawać szefowi MON.

Antoni Macierewicz konsekwentnie broni swojego podwładnego Bartłomieja Misiewicza, źródło: youtube.com

Dla posła Witczaka taka sytuacja wokół Misiewicza musi być krępująca dla Jarosława Kaczyńskiego.

- Kaczyński chciałby być najpotężniejszą postacią na polskiej scenie politycznej, ale musi ulegać fanaberiom Antoniego Macierewicza. A on ma, co widać, szczególnie emocjonalny stosunek do Misiewicza. Wybacza mu błędy i kompromitacje - mówił Witczak.

Medialne przestępstwo na Misiewiczu?

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w poniedziałek (6 lutego), że "w związku z podejmowaniem i prowadzeniem w ostatnich dniach działań noszących znamiona przestępstwa wobec osoby szefa gabinetu politycznego MON pana Bartłomieja Misiewicza, minister obrony narodowej skierował do prokuratury wnioski o wyjaśnienie sprawy."

Stwierdzono, że doszło "do zamieszczania fałszywych informacji, w tym - w zakresie dotyczącym bezpieczeństwa państwa, na celowo spreparowanym koncie jednego z portali społecznościowych rzekomo należącym do Bartłomieja Misiewicza; a także podżegano do popełnienia przestępstwa polegającego na publicznym formułowaniu fałszywych oskarżeń o popełnienie czynów zabronionych przez osobę posiadającą status osoby publicznej."

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • psychiatra amator 2017-02-08 10:29:03
  Ten człowiek ma moim zdaniem mocno zryta psychikę. Nie dał bym mu nawet wiatrówki. Fakt że rządzi całą armia, nawet tek małą jak nasza, jest przerażający.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA