REKLAMA

PO w woj. świętokrzyskim: najważniejsze miejsca pracy

  • Autor: PAP
  • 02 października 2015 17:36
PO w woj. świętokrzyskim: najważniejsze miejsca pracy Lider listy PO w wyborach do Sejmu, szef MSZ Grzegorz Schetyna (fot. Facebook)

Ściągnięcie inwestorów, którzy stworzą miejsca pracy w woj. świętokrzyskim dla absolwentów tutejszych szkół i uczelni, jest najważniejsze dla regionu - uważa lider listy PO w wyborach do Sejmu, szef MSZ Grzegorz Schetyna.

Schetyna w piątek (2 października) w Kielcach, razem z innymi kandydatami PO w woj. świętokrzyskim w październikowych wyborach parlamentarnych, zainaugurowali objazd regionu specjalnym kampanijnym busem. Przez najbliższy tydzień kandydatów będzie można spotkać we wszystkich powiatach, podczas spotkań z wyborcami.

"Będziemy mówić i pokazywać program naszej partii dla Kielc i świętokrzyskiego - to, co chcemy zrobić, a co już zrobiliśmy przez ostatnie osiem lat. To jest ważne, symboliczne miejsce dla historii Polski, ale też niosące wielkie wyzwania" - podkreślił Schetyna podczas konferencji prasowej.

"Jesteśmy ludźmi, którzy nie obiecują, którzy realizują zamierzenia, którzy zmieniają w skuteczny sposób Polskę (...). Dlatego to, co możemy obiecać, to ciężką pracę nie tylko przez te pozostałe 23 dni kampanii, ale przez następne cztery lata" - dodał lider listy.

Inwestorzy receptą na problemy regionu

Jak mówił Schetyna, jest potrzeba wykorzystania potencjału, który "drzemie" w regionie, a województwo wymaga zaangażowania nie tylko na miejscu, ale też "w Warszawie i Brukseli".

Schetyna za szczególne ważne uznał ściągnięcie do regionu inwestorów, którzy będą tworzyli nowe miejsca pracy, np. w Kieleckiem Parku Technologicznym czy Starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. "Praca szczególnie tu brzmi jako wyzwanie, które ma zatrzymać emigrację, wyjazd ludzi z tego regionu. (...) By ludzie, którzy kończą tu dziś szkoły i studia, nie musieli stąd wyjeżdżać. Nie ma dziś ważniejszego wyzwania dla świętokrzyskiego" - ocenił Schetyna.

Według polityka ściągnięcie inwestorów nie będzie możliwe, bez budowy nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej. W tym kontekście wymienił dokończenie budowy drogi S7 z Warszawy do Krakowa, remont linii kolejowej Warszawa-Kraków przez Kielce oraz planowaną rozbudowę do parametrów trasy ekspresowej drogi nr 74 Sulejów (woj. łódzkie) - Nisko (woj. podkarpackie).

"Jeżeli nie będzie nowoczesnej infrastruktury, nie będzie tu nowych inwestycji. Nie przyjadą pieniądze, które dadzą nowe miejsca pracy. To są naczynia połączone" - ocenił Schetyna.

PO wierzy w zwycięstwo

Podkreślił też, że w wyborach PO gra o zwycięstwo. "To tak jak w sporcie - jeśli ktoś nie gra o zwycięstwo, to niech się nie zajmuje ani sportem, ani polityką. Po to się gra, by wygrać. Jeśli przeprowadzimy dobrą kampanię, jeśli będziemy przekonujący, a wierzę, że to jest możliwe, bo mamy dobry program i wiarygodnych ludzi, to wtedy będziemy przekonywać mieszkańców regionu do tego, by nam zaufali" - dodał.

W piątek w objeździe regionu Schetynie towarzyszyła szefowa świętokrzyskiej PO, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz (wiceliderka listy do Sejmu). Posłanka jest aktywną rowerzystką i jak zadeklarowała - część trasy pokona na rowerze. Podczas konferencji zaprezentowała kamizelkę odblaskową rowerzysty, z hasłami promującymi jej kandydaturę.

Dalsze miejsca na świętokrzyskiej liście PO zajmują: posłowie Artur Gierada, Lucjan Pietrzczyk oraz posłanka Renata Janik, która w Sejmie zastąpiła zmarłego w sierpniu 2013 r. posła Konstantego Miodowicza. Ostatni na liście jest pochodzący z Kielc zastępca burmistrza warszawskiego Mokotowa Zdzisław Marek Szczekota.

Z ramienia PO o mandat senatora w północnej części regionu ubiega się wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak. Na południu wystartuje Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Józef Bryk. Z terenu miasta Kielce poparcie uzyskał niezwiązany z PO przedsiębiorca Kamil Suchański.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA