REKLAMA

PO wnioskuje o kontrolę w MON: Działania Antoniego Macierewicza zagrażają bezpieczeństwu Polski

  • Autor: PAP/AT
  • 29 marca 2017 12:47
PO wnioskuje o kontrolę w MON: Działania Antoniego Macierewicza zagrażają bezpieczeństwu Polski Macierewicz realizuje plan systematycznego niszczenia polskiej armii - podkreśla PO (Antoni Macierewicz fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Platforma Obywatelska składa wniosek do sejmowej Komisji Obrony Narodowej o przeprowadzenie nadzwyczajnej kontroli w Ministerstwie Obrony Narodowej - poinformowali politycy PO.

• PO składa wniosek do komisji obrony o kontrolę w MON.

• Zdaniem polityków PO działania szefa MON Antoniego Macierewicza zagrażają bezpieczeństwu Polski.

Były minister obrony narodowej Bogdan Klich (PO) ocenił w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że decyzja MON w sprawie ograniczenia zaangażowania polskiej armii w Eurokorpusie, to dowód na to, że PiS chce odsuwać stopniowo Polskę od centrum Europy.

MON podało we wtorek (28 marca), że Polska zrezygnowała z ubiegania się o status państwa ramowego w dowództwie Eurokorpusu, zachowując status państwa stowarzyszonego oraz, że stopniowo - w perspektywie 3-4 lat - zredukuje swój wkład w tej jednostce. Resort dodał, że decyzja w tej sprawie ma związek ze zwiększeniem obciążeń dla sił zbrojnych wynikających z realizacji postanowień szczytów NATO w Newport i Warszawie.

Czytaj też: Antoni Macierewicz przekroczył uprawnienia?

Poseł PO Cezary Tomczyk przekonywał, że Macierewicz realizuje plan systematycznego niszczenia polskiej armii, a jego działania zagrażają bezpieczeństwu Polski. Dlatego - jak poinformował - zgodnie z art. 161 Regulaminu Sejmu, Platforma składa wniosek do Komisji Obrony Narodowej o przeprowadzenie nadzwyczajnej kontroli w resorcie obrony. "Skończył się czas na apele, na pozorowane działania ze strony prezydenta, jest czas na realne działania opozycji" - podkreślił.

Czytaj też: Minister obrony Antoni Macierewicz zostanie odwołany?

Art. 161 Regulaminu Sejmu stanowi, że w sprawach związanych z wprowadzeniem w życie i wykonywaniem ustaw i uchwał Sejmu, właściwe komisje przeprowadzają kontrole. Prezydium Sejmu określa ogólne zasady przeprowadzania kontroli, natomiast komisja przeprowadzająca kontrolę określa zakres oraz sposób jej przeprowadzenia. (PAP)

mrr/ biw/

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA