REKLAMA

PO za komisją ds. Amber Gold. "Nie mamy nic do ukrycia. Niczego się nie boimy"

  • Autor: PAP
  • 06 lipca 2016 18:08
PO za komisją ds. Amber Gold. "Nie mamy nic do ukrycia. Niczego się nie boimy" - Poprzemy powołanie komisji ws. Amber Gold, ale mam nadzieję, że możemy liczyć na rewanż i poprzecie naszą poprawkę rozszerzającą zakres prac komisji również o SKOK-i - zadeklarował Konwiński. (Fot. zbigniewkonwinski.pl)

• Klub PO zagłosuje za powołaniem komisji śledczej ds. Amber Gold - zapowiedzieli posłowie Platformy.
• Klub złoży poprawkę do projektu uchwały, by komisja zajęła się też sprawą SKOK-ów.

Podczas środowej (6 lipca) debaty w Sejmie nad projektem uchwały autorstwa PiS w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład "Grupy Amber Gold" stanowisko PO przedstawiał m.in. poseł Zbigniew Konwiński.

- Nie mamy nic do ukrycia. Niczego się nie boimy. Poprzemy powołanie komisji ws. Amber Gold, ale mam nadzieję, że możemy liczyć na rewanż i poprzecie naszą poprawkę rozszerzającą zakres prac komisji również o SKOK-i - zadeklarował Konwiński.

Jak skonkretyzował, poprawka będzie zgłoszona podczas prac nad projektem w komisji.

- Nawet, jeśli nie poprzecie naszej propozycji i tak zagłosujemy za powołaniem komisji - podkreślił.

Konwiński zaznaczył, że ponad 4 miliardy złotych Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił poszkodowanym klientom SKOK-ów.

- Jeżeli mówicie, że trzeba zbadać sprawę Amber Gold, to jak rozumiem zgodzicie się z tym, że trzeba to co jest Amber Gold razy pięć. Jest pewna różnica. Ci co odpowiadają za aferę Amber Gold siedzą w więzieniu, a ci którzy odpowiadają za straty SKOK-ów siedzą, ale w ławach parlamentarnych z rekomendacji PiS, a jeden nawet w Pałacu Prezydenckim - powiedział polityk PO.

- Chodzi wam o jedno. Chcecie przesłuchać Donalda Tuska, o to wam chodzi - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA