REKLAMA

PO zapowiada: Będzie zażalenie na umorzenie śledztwa ws. obrad Sejmu z 16 grudnia

 • Autor: PAP/JS
 • 07 sierpnia 2017 20:51
PO zapowiada: Będzie zażalenie na umorzenie śledztwa ws. obrad Sejmu z 16 grudnia Poseł Platformy Cezary Tomczyk (Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia, lic. CC BY-SA 3.0 pl)

PO złoży zażalenie na decyzję Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która umorzyła śledztwo ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej - poinformował poseł Platformy Cezary Tomczyk. Zdaniem Borysa Budki (PO) decyzja prokuratury pokazuje, że niezależny nadzór nad prokuraturą jest niezbędny.

Według prokuratury, posiedzenie Sejmu z 16 grudnia 2016 r., podczas którego uchwalono ustawę budżetową, miało prawidłowy przebieg, a przeniesienie obrad z sali plenarnej do Sali Kolumnowej było zgodne z prawem.

Tomczyk zapowiedział, że PO złoży zażalenie na decyzję prokuratury. "Złożymy zażalenie:Prokuratura Okr w W-wie umorzyła śledztwo ws.organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016r." - napisał na Twitterze Tomczyk.

"Takie decyzje prokuratury nie dziwią, dlatego że od blisko dwóch lat, prokuratura jest podległa politykowi. Trudno, żeby prokurator, który bezpośrednio, lub pośrednio podlega swojemu zwierzchnikowi Zbigniewowi Ziobrze, uznał, że minister brał udział w przestępstwie" - powiedział z kolei Borys Budka.

Jak dodał, "decyzja prokuratury pokazuje, że niezbędnym elementem demokracji jest prokuratura, która nie jest zależna wprost od polityka, członka rządu".

"Innej decyzji się nie spodziewałem, podejrzewam, że prokurator, który podjąłby inną decyzję, następnego dnia mógłby wylądować na zesłaniu, bądź pożegnać się z pracą w prokuraturze. Takie sprawy pokazują, że niezależny nadzór nad prokuraturą jest niezbędny. To nie pierwsza spawa, w której w sposób polityczny umarza się postępowanie" - podkreślił Budka.

Postępowanie prowadzone było od 19 grudnia ubiegłego roku. Dotyczyło przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego przez funkcjonariuszy publicznych. Zawiadomienie w tej sprawie złożyły m.in. PO i Nowoczesna.

Chodzi o posiedzenie Sejmu 16 grudnia 2016 r. W związku z planami ograniczeń w pracy dziennikarzy w Sejmie oraz wykluczeniem z obrad jednego z posłów PO Michała Szczerby, opozycja rozpoczęła wówczas blokowanie sejmowej mównicy. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, tam też przeprowadzono głosowanie m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • szoł 2017-08-09 09:43:24
  Do WonZPolski: Takie wypowiedzi jak ta świadczy o głębokiej chorobie jak toczy w większości pislamistów.
 • :-) 2017-08-08 13:40:30
  Do WonZPolski: Pora na pilne leczenie psychiatryczne.
 • WonZPolski 2017-08-08 13:27:52
  Miliony ludzi dzięki polityce peło pracuje za minimalne wynagrodze. kolejne miliony pracują bez jakiejkolwiek umowy. Ludzi wywalali z kamienic oddanych bandytom powiązancyh ze skorumpowanymi urzędnikami z ratusza A oni się użalają na organizacje posiedzenia. Zniknijcie już z eteru, zakopcie się głęboko pod ziemię lub przynajmniej wróćcie tam skąd was przysłali wy Shmidty, Lubnauery, Neumanny, Sheuringi, Lenze, Ajchlery, VonThuny,......REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA