REKLAMA

PO zaskarży decyzję o ukaraniu posłów za protest w Sejmie

 • Autor: PAP/EM
 • 24 marca 2017 13:18
PO zaskarży decyzję o ukaraniu posłów za protest w Sejmie Szef klubu PO zapowiedział, że Platforma będzie bronić swoich posłów. (fot.:facebook.com/slawekneumann)

Posłowie PO, m.in. Sławomir Nitras i Jan Grabiec, zostali ukarani finansowo za protest na sali posiedzeń Sejmu, który trwał od 16 grudnia ubiegłego roku do połowy stycznia. PO będzie tę decyzję zaskarżać "wszelkimi możliwymi sposobami" - poinformował szef klubu Platformy Sławomir Neumann.

• Kary finansowe za protest na sali posiedzeń Sejmu to według posłów Platformy Obywatelskiej próba zakneblowania ust opozycji.

• Sławomir Neumann zapowiedział, że PO będzie decyzję o ukaraniu posłów zaskarżać "wszelkimi możliwymi sposobami".

• Szef klubu Platformy stwierdził, że "takie prowokacyjne gesty", jak kary finansowe dla posłów, nie przysłużą się poważnej debacie w Sejmie.

"Nie mamy jeszcze na piśmie informacji o tym i powodów tej kary, ale już wiemy, że taki wniosek został przegłosowany głosami marszałków PiS i Kukiz'15" - powiedział Neumann na konferencji prasowej.

Według niego, posłowie PO zostali ukarani decyzją marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, wicemarszałków z PiS Joachima Brudzińskiego i Ryszarda Terleckiego oraz wicemarszałka Stanisława Tyszki z Kukiz'15.

"Traktujemy to jako absolutnie próbę zakneblowania ust opozycji, traktujemy to jako skandaliczny kolejny incydent, który marszałek Kuchciński ma na swoim sumieniu oraz marszałkowie z PiS-u i Kukiz'15" - mówił szef klubu PO.

"Chcą zastraszyć opozycję, chcą zastraszyć Platformę, chcą zmusić nas do tego, żebyśmy w Sejmie nie wyrażali naszych poglądów, nie krytykowali rządu - to się nie uda, nie damy się zastraszyć" - dodał Neumann.

Poinformował również, że PO będzie decyzję o ukaraniu posłów zaskarżać "wszelkimi możliwymi sposobami". Ocenił, że decyzje tego rodzaju mogą w przyszłości być narzędziem partii rządzącej do ograniczania wolności słowa w parlamencie.

Szef klubu PO zapowiedział, że Platforma będzie bronić swoich posłów i dowodzić prawdy. "Nie będziemy milczeć - żaden z naszych posłów milczeć nie będzie - tego panie marszałku może pan być pewny" - powiedział Neumann pod adresem marszałka Sejmu.

Stwierdził też, że "takie prowokacyjne gesty", jak kary finansowe dla posłów, nie przysłużą się poważnej debacie w Sejmie i "obniżeniu temperatury w Sejmie".

"Traktujemy to jako wrogi gest PiS-u w stosunku do posłów Platformy, posłów opozycji, za protest, który pan wywołał, którego pan jest sprawcą i którego pan na końcu powinien ponieść konsekwencje" - zwrócił się Neumann do marszałka Kuchcińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • ELVIS 2017-03-24 20:00:37
  UWAŻAM ŻE NOWOCZESNA PO POWINNY ZOSTAĆ UKARANI NIE TYLKO KARAMI FINANSOWYMI[BO TO DLA POSŁÓW KROPLA W MORZU] I DALEJ BĘDĄ ŁAMAĆ PRAWO I MARNOWAĆ NASZE PIENIĄDZE BAŁAGANIĄC W PARLAMENCIE[INNY ZWYKŁY CZŁOWIEK ZOSTAŁBY UKARANY A BYĆ MOŻE ZAMKNIĘTY NAWET]A TE ŁOTRY ŁAMIĄ KONSTYTUCJE I [PRAWO I NIC IM NIKT NIE ROBI NA POCZĄTEK ODEBRAĆ IM IMUNITET I POSTAWIĆ PRZED SĄDEM.ZAPOMNIELIŚMY O KWAŚNIEWSKIM KTÓRY NIE SKOŃCZYŁ SZKOŁY I TEŻ NIE PONIUSŁ KONSEKWĘNCJI I KOMOROWSKI ZA BEZ SZCZELNE POSTĘPOWANIE I OBRAŻANIE LUDZI I WAŁĘSA ZA BOLKA NIKT NIE PONIUSŁ KONSEKWĘNCJI NO I PANI GRONKIEWICZ TEŻ BEZ KONSEKWENCJI-KIEDY PONIOSĄ KARĘ????????
 • Patridiota 2017-03-24 17:42:31
  A może by jeszcze oskarżyć ludzi , których strateg tysiąclecia wyzywał od łotrów , ubeków itp epitetami bo się z nim w tym osądzie nie zgadzali. Co to ma znaczyć aby zwyczajni Obatele nie zgadzali się z "opinią" gieniusza. Powinni być wdzięczni , tak jak my jesteśmy Beacie że wywalczyła dla nas te 4 postulaty w Rzymie. Ludzie !!! uczcie się wyrażać uczucia od leśników. W dniu poparcia dla ministra Szyszki wdzięczność i żarliwą spontaniczność dla sprawy jaką mieli wypisaną na twarzach przypominała mi tą z relacji wieców Edwarda GierkaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA