REKLAMA

Podlaskie: Poseł Robert Tyszkiewicz przewodniczącym PO w regionie

  • Autor: PAP/JS
  • 02 grudnia 2017 21:32
Podlaskie: Poseł Robert Tyszkiewicz przewodniczącym PO w regionie Poseł Robert Tyszkiewicz jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, szefem Parlamentarnego Zespołu ds. Białorusi. (Fot. Facebook/RobertTyszkiewicz)

Poseł Robert Tyszkiewicz został ponownie przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim. Nie miał kontrkandydata. Wyniki sobotnich wyborów podano wieczorem.

W Podlaskiem w wyborach władz w PO wzięło udział 379 uprawnionych osób, oddano 295 ważnych głosów z czego 266 na Roberta Tyszkiewicza. Przeciw było 20 osób, było 9 głosów nieważnych - poinformował przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej Łukasz Prokorym. Z protokołu po wyborach wynika, że frekwencja wyniosła 77.8 proc.

Przewodniczącymi poszczególnych struktur powiatowych PO zostali: w Białymstoku Zbigniew Nikitorowicz (na co dzień zastępca prezydenta Białegostoku), w Suwałkach Anna Naszkiewicz (wicemarszałek województwa podlaskiego), w Łomży Cezary Kisiel, w powiecie białostockim Jolanta Den, delegatami z powiatu miasto Białystok zostali: Jowita Chudzik, Dariusz Boguski i Piotr Siemieniuk.

W publikowanym na portalach społecznościowych programie wyborczym, Tyszkiewicz informował, że oferuje m.in. "skuteczny start w maratonie wyborczym", czyli przygotowanie i wsparcie podlaskiego regionu PO do wyborów samorządowych, europejskich, parlamentarnych i prezydenckich "organizacyjne, merytoryczne i finansowe powiatów" w tych wyborach.

Deklarował również wspólne listy wyborcze i wspólnych kandydatów do samorządu oraz "zapewnienie Platformie roli lidera koalicji wyborczej do sejmiku", a także silnej pozycji w koalicjach lokalnych. Mówi też o przyciąganiu do współpracy "nowych środowisk i organizacji obywatelskich", miejscu na listach wyborczych i w strukturach PO dla młodych ludzi, staże i praktyki dla młodych sympatyków partii.

W programie znalazły się także m.in propozycja programów grantowych dla organizacji powiatowych, aktywne w powiatach Kluby Obywatelskiej a w ich ramach także debaty programowe w kampanii wyborczej do samorządów. Tyszkiewicz chce także PO aktywnej w internecie, proponuje także np. dyżury wyjazdowe prawników Biura Interwencji Obywatelskiej i radnych.

Poseł Robert Tyszkiewicz jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, szefem Parlamentarnego Zespołu ds. Białorusi. Po raz pierwszy przewodniczącym regionalnej PO był w latach 2006-2010.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA