REKLAMA

Podsumowanie rządów PiS, Beata Szydło: Dziękuję za wspólne dwa lata

  • Autor: AT
  • 13 listopada 2017 10:50
Podsumowanie rządów PiS, Beata Szydło: Dziękuję za wspólne dwa lata 13 listopada 2015 r. Beata Szydło została premierem (fot.prezydent.pl)

Dziękuję życzliwym za wsparcie, krytykom za motywację - napisała premier Beata Szydło w drugą rocznicę desygnowania jej na premiera przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Dziękuję za wspólne dwa lata; życzliwym za wsparcie, krytykom za motywację - napisała w poniedziałek (13 listopada) na Twitterze premier Beata Szydło przypominając, że tego dnia przypada druga rocznica desygnowania jej na premiera przez prezydenta Andrzeja Dudę.

13 listopada 2015 PAD desygnował mnie na premiera. Dziękuję za wspólne dwa lata. Życzliwym za wsparcie, krytykom za motywację - napisała szefowa rządu.

13 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera (fot.prezydent.pl) 13 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera (fot.prezydent.pl)

Przypomnijmy, że uroczystości desygnowania Beaty Szydło na premiera odbyła się 13 listopada 2015 r. W Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda desygnował Szydło na Prezesa Rady Ministrów.

W wystąpieniu prezydent podkreślił, że jest to ważna i niezwykła chwila dla Rzeczypospolitej i polskiego społeczeństwa, gdy po 8 latach Prawo i Sprawiedliwość zaczyna sprawować władzę w Polsce. Jak wskazywał, samodzielna większość w Sejmie i w Senacie, oznacza wielką odpowiedzialność. – To ogromna odpowiedzialność za sprawy polskiego państwa i jego przyszłość – mówił prezydent.

- To niezwykła chwila dla mnie jako prezydenta Rzeczypospolitej, ponieważ niezwykłą wagę przywiązuję do konstytucyjnej zasady współdziałania – mówił prezydent Andrzej Duda wskazując, że jest to teraz współodpowiedzialność rządu i prezydenta. – Odpowiedzialność, z której musimy wywiązać się w sposób godny, taki, żebyśmy mogli po 4 latach rządu, a ja po 5 latach prezydentury, z podniesioną głową spojrzeć naszym rodakom w oczy i powiedzieć: zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy – mówił prezydent.

Uroczystość desygnowania Beaty Szydło na premiera (Jarosław Kaczyński i Beata Szydłofot.prezydent.pl)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA