REKLAMA

Podsumowanie rządów PiS, Wicepremier: Żaden minister nie może czuć się spokojny

  • Autor: PAP/AT
  • 23 października 2017 11:39
Podsumowanie rządów PiS, Wicepremier: Żaden minister nie może czuć się spokojny Na razie żadne decyzje nie zapadły - powiedział wicepremier (Jarosław Gowin, fot. nauka.gov.pl)

16 listopada premier Beata Szydło i szef PiS Jarosław Kaczyński ogłoszą, jakie będą zmiany w rządzie i czy w ogóle nastąpią - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

"Od samego początku mówiliśmy o tym, że po dwóch latach dojdzie takiej oceny dokonań rządu i wtedy zapadną decyzje, czy potrzeba jest zmiana, jeżeli tak, to jak głęboka" - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w TVP1. Jak dodał, "na razie żadne decyzje nie zapadły".

Jak dodał, prawdopodobnie 16 listopada będzie podsumowanie dwulecia rządu. "Wtedy też zapewne pani premier wraz z panem prezesem Kaczyńskim ogłoszą, jakie będą zmiany i czy w ogóle nastąpią" - podkreślił Gowin.

Odniósł się też do publikacji "Sieci Prawdy". W poniedziałek w rubryce "Z życia koalicji" tygodnik napisał, że premier "Beata Szydło leci ze stanowiska". Według gazety premier ma startować do europarlamentu, "a na razie sobie trochę odpocznie". "Bo nowym premierem zostanie Prezes. (...) Podmianka ma się dokonać w listopadzie, albo 11, albo w drugą rocznice powstania rządu Szydło, czyli kilka dni później" - pisze tygodnik.

Dopytywany, czy doniesienia tygodnika to tylko plotki, Gowin odparł: "Skoro nie wie nic wicepremier - a miałem wrażenie, że i minister sprawiedliwości i pan prezes Kaczyński, raczej wszyscy mamy w tej chwili uwagę skoncentrowaną na zamknięciu tej rozbieżności, która dotyczy sądownictwa - to chyba dziennikarze rubryk satyrycznych wiedzą mimo wszystko mniej niż trójka wymienionych przeze mnie osób".

Wicepremier zaznaczył jednak, że "żaden minister nie może czuć się spokojny".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA