REKLAMA

Politycy o zatrzymaniu byłego wiceministra: To rozliczanie afer z czasu poprzednich rządów

 • Autor: PAP/AT
 • 29 marca 2018 08:40
Politycy o zatrzymaniu byłego wiceministra: To rozliczanie afer z czasu poprzednich rządów Teraz złodzieje generalnie są ścigani i wsadzani - powiedział Marcin Horała (fot.cba.gov.pl)

Poseł PiS Marcin Horała i wiceszef Porozumienia Zbigniew Gryglas skomentowali zatrzymanie byłego wiceministra finansów i szefa Służby Celnej w rządach PO-PSL przez CBA.

W czwartek (29 marca) zatrzymany został były wiceminister finansów i szef Służby Celnej w rządach PO-PSL - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. "Wiadomości" TVP jako pierwsze podały na Twitterze, że na polecenie białostockiej prokuratury zatrzymano w czwartek były wiceszefa MF Jacka Kapicę. Sprawa dotyczy tzw. afery hazardowej.

Gryglas pytany Polskim Radiu 24  o zatrzymanie byłego wiceministra powiedział, że nie jest tym zaskoczony. "To mnie nie zaskakuje, to jest jakiś proces rozliczania tych afer, z którymi mieliśmy do czynienia" - mówił. Przypomniał, że "podczas słynnych nagrań w jednej z warszawskich restauracji słyszeliśmy wiele informacji bulwersujących społeczeństwo, natomiast wtedy rządzący skupiali się wyłącznie na ściganiu tych, którzy mieli nielegalnie podsłuchiwać".

Wskazał, że z nagrań "nie były analizowane treści rozmów polityków, a one wskazywały na to, że taki proceder przestępczy był niemalże powszechny wśród rządzących". Jego zdaniem jest to "bardzo naganne". "Dzisiaj mamy wreszcie rozliczanie tych afer, tych osób, które działały niezgodnie z prawem, które mogły działać przeciwko państwu polskiemu" - dodał.

Zdaniem Horały "to właśnie buduje ten kontrast i ten wyższy standard pomiędzy rządami, że teraz złodzieje generalnie są ścigani i wsadzani". Tłumaczył, że nie ma "wiedzy co do materiału dowodowego w tej akurat sprawie". Dodał jednak, że w jego ocenie Jacek Kapica był "ciemną postacią tamtych rządów już tak oceniając politycznie i merytorycznie jego działalność".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • qwert 2018-03-29 17:47:47
  Do JaMyszka: a masz coś na sumieniu?
 • JaMyszka 2018-03-29 10:17:27
  Boże chroń mnie przed tą nagonką. Zabierz mnie Panie do siebie
 • :-) 2018-03-29 10:00:31
  Do BOLO: Dodałbym jeszcze aferę SKOK pod rządami pana Biereckiego, aferę Solvere, gdzie to kumple pani Szydło zarabiali publiczne pieniądze, promując stanowisko PIS. Przypatrzyłbym się też uważnie zakupowi samolotów VIP bez przetargu i PISowskiej Polskiej Fundacji Narodowej, która ogromne pieniądze wydaje nie wiadomo na co.
 • BOLO 2018-03-29 09:41:16
  co to za SUKCES ? Od 28 lat nasi najważniejsi POLITYCY kradną bez umiaru. Przykładem Gronkiewicz - Waltz przekręciła z ELITAMI PRAWNICZYMI WARSZAWY około 4,6 miliardów złotych - KAMIENICAMI POŻYDOWSKIMI, OFIAR HOLOKAUSTU, tej złodziejce nawet włos z głowy nie spadł. AMBER GOLD, SAWICKA, USTAWA HAZARDOWA, VAT, PALIWA itd itd , Zatrzymanie Kapicy, to żaden SUKCESREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA