REKLAMA

Polityczne zawieszenie broni na Euro 2016?

  • Autor: PAP/JS
  • 13 czerwca 2016 14:06
Polityczne zawieszenie broni na Euro 2016? Ważne jest to, że Polacy jednoczą się w kibicowaniu, że jesteśmy razem - uważa Beata Szydło(fot. twitter/Kancelaria Premiera)

Ważne jest to, że Polacy jednoczą się w kibicowaniu, że jesteśmy razem; oby sport jednoczył i wyzwalał jak najlepszą energię - powiedziała premier Beata Szydło, nawiązując do trwających mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Szefowa rządu była pytana na konferencji prasowej w Warszawie, czy zamierza wprowadzić na czas Euro 2016 "polityczne zawieszenie broni".

"Mistrzostwa Europy to jest wielkie święto, wczorajszy dzień pobudził nasze apetyty - dobry wynik. Bo nie chodzi tylko o to, że wygrała polska drużyna 1:0, po świetnym meczu, ale też o styl tego meczu" - powiedziała premier o niedzielnym zwycięstwie reprezentacji Polski, która w swoim inauguracyjnym meczu mistrzostw Europy we Francji pokonała drużynę Irlandii Północnej.

"Emocje są ogromne, nadzieje jeszcze większe, ale musimy wytrzymać, dlatego, że mistrzostwa dopiero się rozpoczynają i trzymamy oczywiście kciuki za naszych piłkarzy - mówiła Beata Szydło. - Ja wierzę, że będzie świetny wynik, będziemy się wszyscy cieszyć".

Czytaj też: Prezydent: Wygrana z Irlandią Północną to historyczne zwycięstwo

Jednak - jak zaznaczyła premier - "rząd nie może pójść na urlop na czas mistrzostw Europy". Chociaż - dodała - "pewnie wielu ministrów chciałoby". "Musimy pracować, bo jest dużo ważnych rzeczy do przygotowania. Jesteśmy przecież przed szczytem NATO, jest bardzo ważne wydarzenie" - podkreśliła.

"Myślę, że ważne jest to, że Polacy jednoczą się w kibicowaniu, że jesteśmy razem, że biało-czerwona zwycięża, że te biało-czerwone emocje - to było widać na stadionie w Nicei - są naprawdę ogromne, wszyscy się cieszymy i oby tak było. Oby sport jednoczył i oby sport wyzwalał jak najlepszą energię. Myślę, że sukcesy sportowe - a wierzę w to głęboko, że nie tylko mistrzostwa Europy w piłce nożnej, ale i nadchodzące igrzyska olimpijskie w tym roku - naprawdę będą dla nas wszystkich, dla Polski bardzo, bardzo wielkie" - powiedziała szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Państwo przestępcze w UE! 2016-06-13 19:27:41
    Nie zmienia to faktu iż, sami strzeliliście sobie gola z Trybunałem Konstytucyjnym wprowadzając w Polsce tym samym anarchie!Gra na czas, czy kolejny raz społeczeństwo da się oszukać?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA