REKLAMA

Polska ma nowego przedstawiciela przy UE. Został nim Jarosław Starzyk

  • Autor: PAP/GP
  • 26 lutego 2016 19:37
Polska ma nowego przedstawiciela przy UE. Został nim Jarosław Starzyk Witold Waszczykowski w Brukseli (fot.:brukselaue.msz.gov.pl)

Jarosław Starzyk będzie Stałym Przedstawicielem RP przy Unii Europejskiej. W piątek nominację prezydenta wręczył mu minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Starzyk obejmie stanowisko z początkiem marca.

Nowy polski ambasador przy UE pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od 1989 roku. W latach 1992-97 pracował w Biurze Radcy Handlowego w ambasadzie Polski w Sztokholmie. Od 1997 do 1999 roku w Departamencie Integracji Europejskiej, a następnie w Departamencie Unii Europejskiej MSZ.

W latach 1999-2004 pełnił funkcję kierownika pionu politycznego w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE. Po powrocie do kraju pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Zagranicznej Polityki Ekonomicznej, a następnie kierował Departamentem Unii Europejskiej.

Od 2008 do 2015 r. był ambasadorem RP w Szwajcarii.

Jarosław Starzyk jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (ekonomika i organizacja handlu zagranicznego). Ukończył studia podyplomowe w Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu. Zna język angielski i rosyjski.

Starzyk zastąpi na stanowisku Stałego Przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej Marka Prawdę, który objął tę funkcję w 2012 r. a wcześniej był m.in. ambasadorem Polski w Szwecji i w Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA