REKLAMA

Polski radny spotkał się Donaldem Tuskiem

  • Autor: JP
  • 11 kwietnia 2016 22:47
Polski radny spotkał się Donaldem Tuskiem Stanisław Szwabski uważa, że działania UE nie hamują napływu nielegalnych imigrantów do Europy. (Fot.:ec.europa.eu)

Stanisław Szwabski, radny Gdyni, na spotkaniu z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem stwierdził, że zbyt mało środków przeznaczamy w UE na poprawę gospodarek i warunków życia w krajach pochodzenia imigrantów.

Podczas Sesji Plenarnej Komitetu Regionów 7 kwietnia Stanisław Szwabski, radny Gdyni, przewodniczący grupy EA spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem podczas oficjalnej wizyty zorganizowanej przez polską delegację Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Dyskusja dotyczyła przyszłości Europy, w tym kryzysu ekonomicznego, kryzysu związanego z uchodźcami i nielegalną imigracją, terroryzmem oraz Brexit.

Stanisław Szwabski powiedział, "że zbyt mało środków przeznaczamy w UE na poprawę gospodarek i warunków życia w krajach pochodzenia imigrantów".

- Mamy wiele programów i projektów mających na celu rozwój krajów słabo rozwiniętych, wyznaczamy ambitne cele millenijne, lecz to nie skutkuje realizacją tych celów, a w konsekwencji nie hamuje napływu nielegalnych imigrantów do Europy, a wręcz przeciwnie, ich liczba rośnie - zaznaczył.

- Przeznaczając więcej środków, koncentrując się na lepiej adresowanych programach, powinniśmy uzyskać lepsze efekty. Koncentracja powinna również skupiać się na tych krajach, które skutecznie ograniczają korupcję, wprowadzają z determinacją rządy prawa i demokrację. Stałyby się one wzorem dla sąsiadów gdzie króluje polityka klanowa lub wzmacniania własnej grupy etnicznej czy rodowej. Można również rozważyć udzielanie pomocy w zależności od pozycji danego kraju w międzynarodowych rankingach korupcji - dodał.

W odpowiedzi Donald Tusk wskazał na potrzebę, lepszego wydatkowania pomocy millenijnej oraz skupił się na konieczności rozwoju mechanizmów ograniczających dostęp nielegalnych imigrantów do Europy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA