REKLAMA

Pomnik smoleński: PiS przełamie opór Hanny Gronkiewicz-Waltz?

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 10 sierpnia 2016 09:43
Pomnik smoleński: PiS przełamie opór Hanny Gronkiewicz-Waltz? Jacek Sasin zapewnia, że pomnik stanie na Krakowskim Przedmieściu w 2018 roku (fot. facebook/Jacek Sasin)

• W środę (10 sierpnia) w 76 miesięcy po tragedii smoleńskiej ruszyła zbiórka pieniędzy na budowę pomnika prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej.
• Monumenty mają stanąć w centrum Warszawy, na Krakowskim Przedmieściu.
• PiS bardzo zależy na tej lokalizacji, w przeciwieństwie do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

– Przeszkodą w tym, aby pomniki stanęły na Krakowskim Przedmieściu, jest stanowisko władz Warszawy. Pani prezydent Hanna Gronkiewicz–Waltz od początku z konsekwencją godną lepszej sprawy sprzeciwia się upamiętnieniu ofiar katastrofy smoleńskiej – mówił w programie „Po przecinku” w TVP Info Jacek Sasin z PiS.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie opowiadała się przeciwko lokalizacji pomników na Krakowskim Przedmieściu, tłumacząc się obowiązującym prawem. - Ale PiS jest wszechpotężny, może każde prawo zmienić - mówiła w jednym z wywiadów. 

W 2014 roku zapowiedziała, że pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej powstanie w centrum Warszawy, ale wykluczyła możliwość postawienia monumentu na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim ze względu na zastrzeżenia zgłaszane przez miejskich konserwatorów zabytków. Wskazywali oni, że przy Krakowskim Przedmieściu nie powinno być kolejnego pomnika, podkreślali, że przed Pałacem Prezydenckim znajduje się już pomnik księcia Józefa Poniatowskiego.

- Jest osobą niezwykle zapiekłą w tym oporze. Ja wierzę w ludzi, wierzę, że uda nam się ten opór skruszyć i tak jak zamierzamy, umieścimy te pomniki w kwietniu 2018 roku na Krakowskim Przedmieściu - powiedział Jacek Sasin w TVP Info.

Zbiórka pieniędzy na budowę pomnika prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej rozpocznie się w środę (10 sierpnia) i potrwa aż do końca marca 2018 roku.

Komitet Budowy Pomników rozpoczął zbiórkę pieniędzy o godz. 8 rano przed Kościołem Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu; pieniądze będą także zbierane wieczorem przed warszawską archikatedrą św. Jana, skąd co miesiąc przed Pałac Prezydencki rusza marsz upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (12 komentarzy)

 • Tamara 2016-08-17 23:00:30
  Do Marek: Daj SPOKÓJ!!! Te wszystkie komentarze pisze jedna POwska osoba!!! Dla nich wszystko co dobre TO ZŁE i na ODWRÓT!!! Pozdrawiam
 • Patriota 2016-08-11 15:56:33
  Za chwilę jak będziemy mieć normalną władzę na pewno te pomniki na każdym rogu z Kaczyńskim będą usuwane jak pomniki Lenina. Oby jak najszybciej zanim zasmiecą środowisko
 • Marek 2016-08-11 12:32:40
  Do Polak na emigracji!: jesteś w błędzie i to wielkim PO-wscy z PSL okradli Polskę przez 8 lat. PiS przynajmniej zrobi coś dobrego dla Polski. Ja po prostu nie rozumiem jak można popierać po-wców. Co tak ci przeszkadza Antoni Macierewicz i PiS co takiego ci zrobili że ich tak nie nawidzisz.
 • Polak na emigracji! 2016-08-11 07:24:23
  Do Marek: Tak szczerze okradli Nas PiS owcy wraz z postkomunistkami, ściana wschodnia Polski, macie po aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na "B" budowlane tyle działek budowlanych że stać możecie przygłupy nimi bezwartościowe zaś podatki niewolnicy od nieruchomości płacicie dla obrębów miast i gmin, leczcie się na głowę wraz z Antonim Macierewiczem!!! (...) psychole, złodzieje i oszuści!
 • Marek 2016-08-10 22:12:37
  Do Polak na emigraji!: kto ci każe rzucać dawać pieniądze na pomnik jak nie chcesz to nie dawaj. Jak rządziło PO to nie chciało ci żygać wtedy było super bo można było kraść to nie wracaj jak ci nie podoba ci w Polsce bo rządzi PiS.
 • Polak na emigracji ! 2016-08-10 19:23:45
  Do Polak na emigraji!: Przepraszam rzygac mi się chce, nie mam zamiaru wracać z rodziną do (...) kraju przez czubków PiS!
 • Polak na emigraji! 2016-08-10 18:56:01
  Do Marek: Pomnik ofiar pod Smoleńskiem i basta z tym cyrkiem! Rzucać mi się chce od tego przygłupa i jego pomników Kaczyńskiego!
 • Marek 2016-08-10 11:55:42
  To nie jest głupota tylko chcą upamiętnić tych którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Co wam przeszkadza aby przy pałacu prezydenckim stanął pomnik ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Kto wam każe dawać pieniądze na pomnik. Chory PiS nie jest tylko ludzie z po którzy nie umią zrozumieć że to jest dla PiS bardzo ważne bo zginął prezydent Kaczyński i generałowie wojska Polskiego i inni.
 • Nick 2016-08-10 10:56:03
  Chorzy ludzie! Chory PiS! Nie dam ani grosza!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA