REKLAMA

Ponad 100 doświadczonych prokuratorów odchodzi z pracy. Powodem nowa ustawa o prokuraturze

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 stycznia 2016 19:53
Ponad 100 doświadczonych prokuratorów odchodzi z pracy. Powodem nowa ustawa o prokuraturze W skali kraju wiadomo już o kilkudziesięciu wnioskach o przejście na emerytury (fot.pg.gov.pl)

· Ponad 100 doświadczonych prokuratorów złożyło wnioski o przejście na emeryturę – dowiedziało się RMF FM.
· Powodem odejść, zdaniem dziennikarzy, jest nowa ustawa o prokuraturze autorstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jak informuje RMF FM, fala odejść dotyczy przede wszystkim prokuratur apelacyjnych, które mają zostać zlikwidowane.  „W skali kraju wiadomo już o kilkudziesięciu wnioskach o przejście na emerytury. Chodzi głównie o wydziały śledcze. W Polsce jest 360 prokuratorów apelacyjnych, około 20 z nich jest delegowanych do Prokuratury Generalnej, mniej więcej 100 pracuje w wydziałach śledczych w swoich jednostkach” – informują dziennikarze.

Proszony o komentarz do tej sprawy poseł Stanisław Piotrowicz z PiS powiedział, że prokuratorzy odchodzą, bo w związku z nową ustawą o prokuraturze obawiają się zwiększenia liczby obowiązków. Zapewnił, że odejścia nie wpłyną w żaden sposób na pracę prokuratury, bo zatrudnia ona 6 tys. osób.

Innego zdania jest poseł Borys Budka. W rozmowie z Krzysztofem Zasadą zauważył, że odchodzący prokuratorzy to najbardziej doświadczeni śledczy, którzy pracują dziś w prokuraturach apelacyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA