REKLAMA

Porozumienie krajów UE w sprawie szybkiej ratyfikacji umowy klimatycznej

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 14:50
Porozumienie krajów UE w sprawie szybkiej ratyfikacji umowy klimatycznej Polska przy okazji piątkowego nadzwyczajnego spotkania ministrów zabiegała o uwzględnianie przez UE specyfiki naszej opartej na węglu gospodarki. (fot. fotolia)

Unijni ministrowie środowiska porozumieli się w piątek (30 września) w sprawie zgody na szybką ścieżkę ratyfikacji światowego porozumienia klimatycznego - poinformowały źródła dyplomatyczne w Brukseli.

UE zależy, by jak najszybciej dokonać ratyfikacji umowy klimatycznej, bo już w listopadzie podczas szczytu klimatycznego w Maroku może się odbyć pierwsze spotkanie stron tego porozumienia.

Polska przy okazji piątkowego nadzwyczajnego spotkania ministrów zabiegała o uwzględnianie przez UE specyfiki naszej opartej na węglu gospodarki.

Czytaj też: MŚ: Wkrótce Sejm ma zająć się ustawą ws. ratyfikacji umowy klimatycznej

W związku z tym, że 28 państw członkowskich UE nie miało szans przeprowadzić w ciągu kilku tygodni całej procedury, Bruksela zdecydowała się na sięgnięcie po uproszczoną ścieżkę ratyfikacji. Po zgodzie ministrów decyzję musi potwierdzić Parlament Europejski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA