REKLAMA

Poseł Baszko przejdzie z PSL do Porozumienia? PSL dementuje, Adam Bielan potwierdza

  • Autor: PAP/MIW
  • 19 stycznia 2018 11:46
Poseł Baszko przejdzie z PSL do Porozumienia? PSL dementuje, Adam Bielan potwierdza Poseł PSL Mieczysław Baszko (fot. youtube.com)

Jest bardzo prawdopodobne, że poseł PSL Mieczysław Baszko przejdzie do Porozumienia - powiedział w piątek (19.01) dziennikarzom w Sejmie członek prezydium Porozumienia wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Jak dodał, "to kwestia kilkudziesięciu godzin".

Wicemarszałek Senatu, członek zarządu Porozumienia pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy to już pewne, że poseł PSL Mieczysław Baszko przechodzi do Porozumienia odpowiedział, że "jest to bardzo prawdopodobne".

Dopytywany, czy jest na tyle pewny, że może to potwierdzić Bielan powiedział, że "nie wie".

- Nie konsultowałem z moimi kolegami, kiedy tę sprawę mamy ujawnić w mediach, nie chcę wyjść przed szereg - podkreślił.

- To jest kwestia kilkudziesięciu godzin, kiedy wszystkiego państwo się dowiecie - zapowiedział. Jak dodał, szczegóły będą zdradzone "na ewentualnej konferencji prasowej". 

Wcześniej do możliwego opuszczenia przez posła Baszko szeregów PSL odniósł się poseł Stronnictwa, Piotr Zgorzelski. Jak stwierdził poseł Baszko nie ma zamiaru - teraz ani w najbliższych dniach - opuszczać klubu Stronnictwa; informacje o jego odejściu nie są poparte twardymi dowodami. 

O możliwej zmianie przez posła Baszko barw poinformował portal Fakt24.pl. Gdyby te informacje się potwierdziły, oznaczałoby to, że Stronnictwo nie będzie dłużej klubem parlamentarnym, ponieważ potrzeba do tego 15 posłów.

Zgorzelski poinformował, że w piątek poseł Baszko w rozmowie z nim "nie wyartykułował zamiaru opuszczenia Ludowców".

- Rozmawiałem z nim. Czy odejdzie tego nikt nie wie. Na pewno nie odchodzi teraz ani w najbliższych dniach. Takich zamiarów podczas rozmowy nie wyartykułował - podkreślił Zgorzelski.

Jak dodał doniesienia medialne "nie są podparte twardymi dowodami".

PSL zdementował na twitterze doniesienia o odejściu posła Baszko.

Informację w tej sprawie zamieścił też PSL na twitterze. "#pilne uprzejmie informujemy wszystkich dobrych ludzi, że pogłoski o końcu klubu @nowePSL są mocno przesadzone

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA