REKLAMA

Poseł Kukiz'15: Debata o szefie MON przypomina bazarową dyskusję

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2016 12:09
Poseł Kukiz'15: Debata o szefie MON przypomina bazarową dyskusję Jakubiak ocenił, że w uzasadnieniu wniosku PO nie znalazł choćby jednego zdania, które odnosiłoby się do działania resortu, którym kieruje Macierewicz (fot. Paweł Pawłowski/PTWP)

Szef MON Antoni Macierewicz jawi się nam jako jeden z lepszych ministrów, tymczasem uzasadnienie wniosku o jego odwołanie przypomina bazarową dyskusję, jest niemerytoryczne i emocjonalne - powiedział w Sejmie poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

"Mam pretensję przede wszystkim do +pierwszej ławki PO+, która już sobie poszła, że wyznaczyła posła (Stefana) Niesiołowskiego jako sprawozdawcę tegoż wniosku wiedząc, że będzie to wystąpienie niemerytoryczne, a emocjonalne" - podkreślił Jakubiak.

Według niego PO "wysługuje się ludźmi i to całkiem niepotrzebnie, bo taki wniosek powinien być poparty merytorycznym uzasadnieniem, a nie czymś, co można nazwać bazarową dyskusją".

Jakubiak ocenił, że w uzasadnieniu wniosku PO nie znalazł choćby jednego zdania, które odnosiłoby się do działania resortu, którym kieruje Macierewicz. Natomiast, jak dodał, było w nim wiele o "osobistych niesnaskach" polityków Platformy.

Czytaj też: Siemoniak do PiS: Schowajcie Macierewicza jeszcze raz

Poseł krytykował PO za składanie wniosku o wotum nieufności dla Macierewicza w przededniu szczytu NATO. "Nie wiem, jaki cel sobie założyliście, bo wychodzicie w sumie na śmiesznych" - mówił.

Jakubiak przekonywał, że w Polsce "mamy inne ważne sprawy, z którymi nie możemy sobie od lat dać rady". "Natomiast zajmujemy się dzisiaj ministrem, który nam się jawi jako jeden z lepszych ministrów w ostatnim czasie, bez względu na to, co wcześniej mówił" - powiedział poseł Kukiz'15. Dodał, że oczekuje, że Macierewicz będzie profesjonalistą i zajmie się wyłącznie sprawami swojego resortu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA