REKLAMA

Poseł Kukiz'15 nie widzi woli porozumienia ze strony KE

  • Autor: PAP/GP
  • 27 lipca 2017 10:05
Poseł Kukiz'15 nie widzi woli porozumienia ze strony KE Marek Jakubiak jest posłem i przedsiębiorcą. Do polityki poszedł, jak sam mówi, by ułatwić życie takim jak on. (fot.:facebook.com)

- Ze strony KE widać wielkie chęci nadzoru i wywoływania presji na Polskę. Nie zgadzamy się z tym absolutnie; ręce precz od Polski - mówił w czwartek (27 lipca) w TVP poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

W ocenie Jakubiaka, ze strony KE widać wielkie chęci takiego nadzoru czy też wywoływania presji na Polskę. - Nie zgadzamy się z tym absolutnie, uważamy, że ręce precz od Polski. Pan Timmermans nie ma kompetencji do tego, żeby się wypowiadać na temat, co w Polsce, i w jaki sposób w Polsce traktujemy sami siebie - powiedział poseł Kukiz'15.

Odnosząc się do słów Timmermansa, który zalecił, żeby Polska rozwiązała zidentyfikowane problemy w sprawie sądownictwa w ciągu miesiąca, Jakubiak zaznaczył, że posłowie PO mieli na to osiem lat.

- Po rządziła 8 lat i w tej kwestii nie zrobiła nic. To znaczy, że mamy w tej kwestii do czynienia ze zwykłą dywersją - powiedział.

Czytaj też: Ultimatum Timmermansa w optyce wicepremiera

Dodał, że wszystkie organy UE, które nie są wybierane w demokratycznych wyborach, tylko w politycznych układach, zawsze będą kładły politykę przed wyborcami.

- Tutaj chodzi o wywieranie presji na Polskę, żeby było tak, jak było. Otóż nie ma na to zgody - podkreślił.

Jakubiak zwrócił uwagę, że podczas środowego oświadczenia Timmermansa, na sali przeznaczonej wyłącznie dla dziennikarzy, obecni byli posłowie PO, m.in. Róża Thun. - Jedna z dziennikarek zapytała, czy to jest normalne, pani rzecznik odpowiedziała, że to nie jest normalne. Więc o co chodzi w ogóle w tej KE? - pytał Jakubiak. Zaznaczył, że byli obecni na sali, aby wysłuchać wyraźnie, co mówi pan Timmermans.

- Przed oczami widzę tę konferencję prasową, ci zleceniodawcy tych tez różnego rodzaju zachowań KE, siedzą i obserwują, patrzą na te usta i pilnują, czy aby wszystko powiedział" - powiedział o posłach PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Samarytanin polski 2017-07-27 11:34:04
    W III RP brak środków na godziwe place, które umożliwiałyby młodym zarabiać na utrzymanie, mieszkanie, wychowywanie dzieci; na godziwe stypendia, emerytury czy lecznictwo (ja np. z własnej kieszeni muszę opłacać koszty lekarza, leków i opatrunków na leczenie "pozakrzepowego zapalenia żył", którego nabawiłem się na początku okupacji raniąc sobie nogi na granicznych zasiekach podczas ratowania przed Niemcami żydowskich uciekinierów, ale są pieniądze i środki na pomoc dla Ukrainy, która nie rozliczyła się z masakrowania tysięcy polskich rodzin a do tego jej prominentni politycy głoszą chwałę rezunów i żądają od III RP kilku terenów, zapominając, że bezprawnie okupują kilka województw zabranych II RP po 17 września 1939. O tempora, o mores!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA