REKLAMA

Poseł PiS chce stałej obecności dentystów w szkołach

  • Autor: Infodent24.pl
  • 12 października 2016 09:20
Poseł PiS chce  stałej obecności dentystów w szkołach Poseł Andrzej Melak (źródło: FB)

Wnoszę o podjęcie konkretnych działań mających na celu wprowadzenie świadczeń stomatologicznych w każdej szkole. Może zasadnym byłoby zagwarantowanie w budżecie dotacji celowych na program opieki stomatologicznej w szkołach – zastanawia się poseł PiS Andrzej Melak.

Parlamentarzysta motywuje postulat tym, że dotychczasowa opieka stomatologiczna w Polsce nie zapewnia odpowiedniej profilaktyki młodym pacjentom (dla uczniów szkół różnego szczebla – od podstawowej do średniej).

Autor interpelacji poselskiej słusznie zauważa, że przepisy nie rozwiązały kwestii „obecności” w każdej szkole gabinetów stomatologicznych, aby jak największa liczba dzieci miała dostęp do opieki stomatologicznej w swoich placówkach.

Czego domaga się zatem poseł? - Powinny zostać stworzone warunki do realnego prowadzenia profilaktyki stomatologicznej oraz do wczesnego wykrywania i leczenia próchnicy u dzieci i młodzieży - uważa Andrzej Melak.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA