REKLAMA

Poseł PO nie współpracował z SB. IPN: Dokumenty były fałszywe

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 marca 2016 16:46
Poseł PO nie współpracował z SB. IPN: Dokumenty były fałszywe Poseł PO Stanisław Gawłowski twierdzi, że sfałszowany dokument to polityczna prowokacja (fot. facebook/Stanisław Gawłowski)

Dwa tygodnie temu śledczy z IPN znaleźli ksero rzekomego zobowiązania do współpracy z SB z 1988 roku posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podaje "Rzeczpospolita" dokumenty okazały się fałszywe.

Poseł PO Stanisław Gawłowski od początku informował, że materiały znalezione przez śledczych z IPN są fałszywe. Jak twierdził, to "polityczna prowokacja".

"W nawiązaniu do informacji dotyczących kserokopii pisemnego zobowiązania do współpracy SB, na których widnieje moje nazwisko informuję, że te akta to współczesne fałszywki i nic innego jak polityczna prowokacja!" - pisał na profilu w mediach społecznościowych.

Jak przypomniał, kilka lat temu śledztwo w sprawie tego dokumentu, na wniosek samego IPN, prowadziła prokuratura, która sprawę umorzyła z braku wykrycia sprawców.

"Jeżeli w całej tej awanturze chodzi o mnie, to mamy do czynienia z niczym innym jak z polityczną prowokacją wymierzoną we mnie i w Platformę Obywatelską. PiS wykorzystuje instytucje państwowe do walki politycznej. To zachowanie związane z akcją IPN o tym dobitnie świadczy! Żądam od ABW jednoznacznego wyjaśnienia całej sytuacji, a od IPN ujawnienia wszystkich dokumentów, które zostały zajęte.To gigantyczny skandal!" - pisał.

Dzisiaj nie ma już wątpliwości, że poseł PO miał rację. Dokumenty są fałszywe. "Rzeczpospolita" cytuje oświadczenie szefa pionu śledczego IPN w Szczecinie Dariusza Wituszko, z którego wynika, że znalezione dokumenty nie są autentyczne i nie podlegają przekazaniu do IPN.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wyborca 2016-03-23 21:34:25
    No to teraz czas dać po łapach prowokatorom i, oby inni zrozumieli, ogłosić równie publicznie jakie wyroki za to łajdactwo dostali.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA