REKLAMA

Poseł ruchu Kukiz’15 straci mandat?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 lutego 2016 11:52
Poseł ruchu Kukiz’15 straci mandat? Jeśli wyrok się uprawomocni, poseł może stracić mandat (fot. facebook.com/Rober Winnicki)

· Robert Winnicki, poseł klubu Kukiz’15 i prezes Ruchu Narodowego, został skazany za łamanie prawa podczas antyrządowej manifestacji narodowców pod Sejmem.
· Manifestacja odbyła się w 2014 roku.
· Jeśli wyrok się uprawomocni, poseł może stracić mandat.

Jak informuje wyborcza.pl, Robert Winnicki został skazany w ubiegłym tygodniu przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Chodzi o manifestację Ruchu Narodowego z połowy czerwca 2014 roku przeciwko rządowi PO-PSL. Część z manifestujących chciała wejść na teren Sejmu, interweniowała wtedy policja.

Winnickiemu postawiono zarzut podżegania do stosowania przemocy wobec policji w celu zmuszenia jej do odstąpienia od działań. Sąd uznał Winnickiego za winnego. Na posła nałożył 2250 zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny. Poseł ruchu Kukiz’15 zapowiada, że będzie odwoływał się od decyzji sądu.

„Afera taśmowa - kogo skazują sądy? Bolek Bolkiem a tymczasem zapadły wyroki w sprawie afery taśmowej. Konkretnie - wyroki za manifestacje antyrządowe Ruchu Narodowego, które organizowaliśmy po wybuchu afery taśmowej. Jako jedyni wyprowadziliśmy wtedy ludzi na ulicę, domagając się dymisji rządu Tuska, Sienkiewicza i spółki. Wśród skazanych - m.in. Artur Zawisza i ja” – informuje poseł na Facebooku.

„Od wyroków będziemy składać apelacje. Póki co, do odpowiedzialności nie został pociągnięty nikt z aferzystów - tylko my, którzy przeciwko nim protestowaliśmy. Broni nie składamy. Będę czynił starania, by postawić, przynajmniej niektórych, "bohaterów" afery taśmowej, przed Trybunałem Stanu” – zapewnia.

fot. facebook.com

Czytaj też: Robert Winnicki nie jest już członkiem prezydium klubu Kukiz’15

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA