REKLAMA

Posłanka nową wiceminister zdrowia

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 24 stycznia 2017 16:38
Posłanka nową wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Fot. www.szczurek-zelazko.pl

• Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka PiS oraz dyrektor SP Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku od 1 lutego będzie nowym wiceministrem zdrowia.
• Stanowisko miała zaproponować jej premier Beata Szydło.

Powołania wiceministra zdrowia odpowiedzialnego za sprawy pielęgniarek i położnych domagały się środowiska pielęgniarek i związkowcy z "Solidarności".

Szczurek-Żelazko z wykształcenia jest pielęgniarką. Ukończyła Akademię Medyczną w Lublinie. Jest też jest absolwentką studiów podyplomowych dla kandydatów do rad nadzorczych,  posiada uprawnienia audytora wewnętrznego.

Od 16 lat zarządza SP Zespołem Opieki Zdrowotnej w Brzesku, gdzie pełni funkcję dyrektora. W latach 2010 - 2015 była też radną Sejmiku Województwa Małopolskiego, a w 2015 r. została posłanką PiS do Sejmu VIII kadencji.

W Sejmie jest przewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. szpitali powiatowych i wiceprzewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej.

W styczniu 2013 r. została wyróżniona przez prezydenta RP tytułem "Pracodawca przyjazny Pracownikom".

Informację o powołaniu Józefy Szczurek-Żelazko na wiceministra zdrowia potwierdziła Elżbieta Adamska z Biura Poselskiego Szczurek-Żelazko w Bochni (na stronie internetowej MZ nie ma dotąd komunikatu w tej sprawie).

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA