REKLAMA

Posłanka PiS zarzuca TVN manipulację i składa skargę do KRRiT

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2017 17:47
Posłanka PiS zarzuca TVN manipulację i składa skargę do KRRiT Bubula zaznaczyła, że w swojej skardze prosi Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o zbadanie sprawy, bo zwrócili jej na nią uwagę internauci, którzy "od wczoraj bardzo szeroko komentują ten fakt". (fot. facebook)

• "Fakty" TVN dopuściły się manipulacji poprzez celowe wyeksponowanie nazwiska "Duda" w materiale o fałszywym konwojencie - uważa posłanka PiS Barbara Bubula, która złożyła w tej sprawie skargę do KRRiT.
• TVN nie komentuje sprawy.

Bubula zarzuca "Faktom" TVN, że w środowym (11 stycznia) materiale na temat procesu Krzysztofa W., jednego z oskarżonych o udział w grupie przestępczej, która ukradła konwojowane 8 mln zł dla banku, "bezzasadnie wyeksponowane" zostało nazwisko Duda, jakim posługiwał się oskarżony konwojent, który zatrudnił się w firmie ochroniarskiej, posługując się dowodem osobistym "Mirosława Dudy".

"We wczorajszym materiale dotyczącym oszusta, który posłużył się sfałszowanym dowodem, wyeksponowany został ten dowód z wyraźnie wpisanym - wygląda na to, że przez grafika TVN-u - nazwiskiem pana prezydenta. Nie było żadnego uzasadnienia, żeby zamazawszy wszystkie inne dane w tym dowodzie wyeksponować właśnie nazwisko" - powiedziała Bubula. "Moim zdaniem była to manipulacja i nadużycie" - oceniła posłanka.

"Nie było żadnego uzasadnienia, by to nazwisko wyeksponować - nie miało to żadnego znaczenia dla istoty informacji" - dodała.

Bubula zaznaczyła, że w swojej skardze prosi Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o zbadanie sprawy, bo zwrócili jej na nią uwagę internauci, którzy "od wczoraj bardzo szeroko komentują ten fakt".

Rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska poinformowała, że skarga posłanki Bubuli dotarła w czwartek. Jak dodała, "sprawa będzie rozpatrywana zgodnie z procedurą KRRiT. Regulator zwróci się o materiał i stanowisko do nadawcy".

Lidia Zagórska z zespołu prasowego TVN powiedziała, że TVN na razie nie będzie komentował sprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA