REKLAMA

Posłowie opozycji: PiS szuka kworum, rozmawiał z posłami niezrzeszonymi i Kukiz'15

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 21:22
Posłowie opozycji: PiS szuka kworum, rozmawiał z posłami niezrzeszonymi i Kukiz'15 Marek Suski rozmawia z posłami Kukiz'15 (fot. twitter)

PiS, który chce kontynuować głosowania budżetowe na Sali Kolumnowej w Sejmie, nie ma kworum, próbuje przekonać do udziału w obradach posłów niezrzeszonych i Kukiz'15 - donoszą na Twitterze posłowie PO i Nowoczesnej.

Na sali plenarnej Sejmu opozycja wciąż blokuje dostęp do mównicy. W pewnym momencie na sali pojawił się wiceszef klubu PiS Marek Suski i rozmawiał z grupą posłów niezależnych i z klubu Kukiz'15. Byli wśród nich m.in. Janusz Sanocki (niezrz.), Rafał Wójcikowski i Anna Siarkowska (oboje Kukiz'15).

"Korupcja, korupcja" - zaczęli skandować posłowie stojący wokół mównicy sejmowej. "Bądźcie z nami, bądźcie z nami" - wołali też. "Tu jest Sejm, tu jest Sejm" - można było usłyszeć.

Jednocześnie na Twitterze Michał Stasiński (Nowoczesna) i Monika Wielichowska (PO) zamieścili krótkie filmy wideo obrazujące rozmowy Suskiego z posłami. "Kolejna próba przekupstwa, PiS brakuje 5 głosów do kworum" - skomentowała na Twitterze posłanka Platformy. Podobnej treści posty zamieścił też na swoim profilu twitterowym Bartosz Arłukowicz (PO).

W tym samym czasie pod Salą Kolumnową pojawił się lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Rozmawiał ze Strażą Marszałkowską, próbował dowiedzieć się czy w środku odbywa się spotkanie klubu PiS, czy głosowania nad budżetem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA