REKLAMA

Posłowie PO bronili M. Szczerby podczas komisji regulaminowej

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 18:56
Posłowie PO bronili M. Szczerby podczas komisji regulaminowej Posłowie PO w Sejmie (fot. Grzegorz Schetyna/twitter)

• Przed godz. 18 w Sejmie zebrała się komisja regulaminowa i spraw poselskich, która debatowała na temat decyzji marszałka Marka Kuchcińskiego o wykluczeniu Michała Szczerby (PO) z obrad Sejmu.
• Posłowie Platformy bronili swojego klubowego kolegi.

Obecnie w Sejmie trwa przerwa zarządzona przez marszałka Kuchcińskiego po tym, jak posłowie opozycji zablokowali mównicę sejmową. Stało się to po decyzji marszałka o wykluczeniu Szczerby.

Transmisja z piątkowego posiedzenia sejmowej komisji regulaminowej była transmitowana m.in. na facebookowym profilu posłanki PO Kingi Gajewskiej-Płochockiej.

Tomasz Głogowski (PO) wskazywał podczas komisji, że najprawdopodobniej marszałek Kuchciński wykluczył Szczerbę przez nieporozumienie. Jak tłumaczył, tuż przed tym jak się to stało Szczerba wyszedł na mównicę i pytał o jedną z poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu. "Poseł zdecydowanie mówił na temat; może marszałek się przesłyszał" - próbował tłumaczyć decyzję Kuchcińskiego polityk PO.

"Wielu z nas zdarza się mówić nie na temat, ale ta wypowiedź była ewidentnie na temat" - podkreślił Głogowski.

W ocenie Głogowskiego marszałek Kuchciński powinien sam zrozumieć, że popełnił błąd. "Robić błędy jest rzeczą normalną, ale trwać w błędzie nie jest" - stwierdził poseł PO.

Inny polityk PO Jarosław Urbaniak ocenił natomiast, że marszałek Kuchciński "regularnie łamie regulamin Sejmu". Tymczasem - jak mówił - regulamin Sejmu i konstytucja obowiązuje wszystkich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA