REKLAMA

Posłowie wezmą udział w misji obserwacyjnej w czasie wyborów w Rosji

  • Autor: PAP/JS
  • 14 września 2016 15:10
Posłowie wezmą udział w misji obserwacyjnej w czasie wyborów w Rosji Posłowie z Polski mają prowadzić obserwację w podmoskiewskich okręgach wyborczych (fot. Sejm/twitter)

• Posłowie z delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE w dniach 15-19 września wezmą udział w misji obserwacyjnej w związku z wyborami parlamentarnymi w Rosji.
• Posłowie z Polski mają prowadzić obserwację w podmoskiewskich okręgach wyborczych.

Biuro Prasowe Sejmu poinformowało, że posłowie z delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE w dniach 15-19 września wezmą udział w misji obserwacyjnej w związku z wyborami parlamentarnymi w Rosji. Wybory zaplanowane są na 18 września.

W misji obserwacyjnej będzie uczestniczyć w sumie ponad 100 parlamentarzystów z kilkudziesięciu krajów członkowskich. Delegaci będą obserwować wybory w Moskwie, Sankt Petersburgu, Nowosybirsku, Jarosławiu, Krasnodarze, Samarze i Chabarowsku. Posłowie z Polski mają prowadzić obserwację w podmoskiewskich okręgach wyborczych.

Czytaj też: Sześć godzin w Belwederze. Pałac otwiera się na Europejskie Dni Dziedzictwa

W grupie polskich posłów, którzy będą obserwować rosyjskie wybory z ramienia Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE są: przewodniczący delegacji Sławomir Nitras (PO), wiceprzewodnicząca Barbara Bartuś (PiS), Elżbieta Borowska (Kukiz'15), Grzegorz Furgo (Nowoczesna), Jan Łopata (PSL) oraz Bożena Szydłowska (PO).

Przed wyborami obserwatorzy spotkają się z przedstawicielami komitetów wyborczych, Państwowej Komisji Wyborczej, mediów i organizacji pozarządowych. Dzień głosowania parlamentarzyści spędzą w poszczególnych okręgach, monitorując przebieg całego procesu wyborczego: od otwarcia lokali wyborczych aż do ich zamknięcia, liczenia głosów i sporządzania protokołów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA