REKLAMA

Posłowie wyrzuceni z PO przejdą do PiS? Stanisław Karczewski: Nie wykluczam tego

  • Autor: PAP/AT
  • 12 stycznia 2018 10:15
Posłowie wyrzuceni z PO przejdą do PiS? Stanisław Karczewski: Nie wykluczam tego W PiS nigdy nie ma dyscypliny - powiedział marszałek Senatu (Stanisław Karczewski, fot.stanislawkarczewski.pl)

Wprowadzanie dyscypliny w głosowaniach nad kwestiami światopoglądowymi, to łamanie ludziom kręgosłupów - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W czwartek (11 stycznia) zarząd Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o wykluczeniu z partii posłów: Joanny Fabisiak, Marka Biernackiego i Jacka Tomczaka za złamanie dyscypliny podczas głosowań nad projektami ws. zmian w prawie aborcyjnym. Natomiast posłów PO, którzy nie wzięli udziału w tych głosowaniach, czekają kary klubowe.

"Szczerze współczuje politykom Platformy Obywatelskiej, bo nie chciałbym być w takiej partii, w której nie można mówić tego, co się chce, nie można wyrażać swego światopoglądu" - ocenił w "Kwadransie Politycznym" w TVP1 marszałek Karczewski.

Jak podkreślił, w PiS "nigdy nie ma dyscypliny, bo to bardzo istotne, żebyśmy mieli pełną swobodę". Według marszałka wprowadzanie dyscypliny w głosowaniach nad kwestiami światopoglądowymi, to "łamanie ludziom kręgosłupów", czego - jak dodał - "nie wolno robić".

Marszałek Senatu został spytany, czy dla trójki wyrzuconych z PO posłów znajdzie się miejsce w obozie Zjednoczonej Prawicy. "Ja nie wykluczam tego, ale też i nie mówię, że z dnia na dzień ma to nastąpić. Jeśli będą mieli taką wolę to na pewno warto rozmawiać" - powiedział. "Będziemy rozmawiać, jesteśmy otwarci na każdą debatę i rozmowę" - zapewnił.

"Znam tych posłów, rozmawiałem wielokrotnie z nimi" - dodał Karczewski. Jak dodał, do Prawa i Sprawiedliwości zgłaszają się osoby, które chcą wstąpić do partii. Przypomniał także o dwóch przyjętych do PiS senatorach PO. "Są już z nami jednej drużynie" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA