REKLAMA

Posłowie zaskarżą w Trybunale ustawę antyaborcyjną?

  • Autor: pt
  • 23 czerwca 2017 18:11
Posłowie zaskarżą w Trybunale ustawę antyaborcyjną? Inicjatorem pomysłu jest poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Grupa prawie 100 posłów różnych ugrupowań podpisała się pod wnioskiem do TK, by ten zajął się ustawą antyaborcyjną - dowiedziała się Katolicka Agencja Informacyjna.

Według KAI, parlamentarzyści chcą, by Trybunał Konstytucyjny zbadał tylko jeden konkretny przepis, który dopuszcza dziś aborcję ze względu na upośledzenie płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu.

Inicjatorem pomysłu jest poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski, choć podpisy pod wnioskiem mają pochodzić z różnych ugrupowań – pisze Gazeta Wyborcza.

To kolejna w tej kadencji Sejmu próba zmian w obowiązującej ustawie o planowaniu rodziny. Pod koniec zeszłego roku posłowie - głównie głosami PiS - skierowali do dalszych prac obywatelskich projekt zaostrzający obecne prawo. Nowe przepisy zakładały całkowity zakaz aborcji oraz karę więzienia dla kobiet, które poddały się zabiegowi przerywania ciąży.

Propozycja doprowadziła do ogólnopolskiego strajku kobiet. "Czarny protest" odbył się wówczas w ponad 100 miejscach w Polsce i za granicą. W efekcie Sejm odrzucił projekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA