REKLAMA

Pozytywne echa spotkania Szydło-Schulz

  • Autor: GP
  • 18 grudnia 2015 12:11

Po czwartkowych spotkaniach Beaty Szydło i Martina Schulza, a także liderów UE z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego polski rząd jest zadowolony z odbytych rozmów. Konrad Szymański relacjonował dziennikarzom konkluzje ze spotkań.

- Chcieliśmy zrobić krok naprzód – mówił Szymański. – Gdybyśmy kręcili się wokół tego jednego wątku (nieporozumienia – red.) nie robilibyśmy tego kroku naprzód. Dreptalibyśmy w miejscu – konstatował Szymański odnosząc się do planowanej debaty w Parlamencie Europejskim o stanie demokracji w Polsce.

Szymański zaznaczył, że w czasie rozmów nacisk był położony na możliwie uproszczenie komunikacji, by była bardziej uczciwa i polskie racje były bardziej słyszalne na forum Parlamentu Europejskiego.

O odbytej rozmowie napisał też na swoim oficjalnym koncie przewodniczący PE. Martin Schulz zauważył, że spotkanie miało konstruktywny charakter, a dialog może prowadzić do zrozumienia spornych kwestii, jakie w ostatnich dniach pojawiły się na linii szef PE, polski rząd.

Źródło: twitter.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA